Szczepan Kupczak liderem po skokach do konkursu Pucharu Świata w Ramsau!

Szczepan Kupczak prowadzi po serii skoków do konkursu Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Ramsau am Dachstein! Bieg rozpocznie się o 12:45.

Piotr Ziemka
Szczepan Kupczak Getty Images / Mike Hewitt / Na zdjęciu: Szczepan Kupczak
Z piętnastym numerem w konkursowej serii skoków zaprezentował się Szczepan Kupczak. Mistrz Polski wylądował na 92. metrze i został liderem z dorobkiem 120,4 punktu. Później wystąpili tacy zawodnicy jak: Franz-Josef Rehrl, Akito Watabe, Mario Seidl oraz Jarl Magnus Riiber, ale zmiany na czele nie było.

Drugi wynik uzyskał Terence Weber (117,7 punktu). Niemiec ruszy na trasę 11 sekund po prowadzącym Kupczaku. Faworytami do stanięcia na podium będą rodacy Webera: Vinzenz Geiger (piąty po skokach), Fabian Riessle (siódmy) oraz Johannes Rydzek (ósmy).

38. miejsce w pierwszej części kombinacji zajął Paweł Słowiok. Jarl Magnus Riiber - triumfator czterech poprzednich konkursów - był 43. Do konkursu nie zakwalifikował się najwyżej sklasyfikowany Polak w klasyfikacji łącznej Pucharu Świata - Adam Cieślar.

W sobotę Kupczak po serii skoków zajmował trzynastą lokatę. W biegu miał pięćdziesiąty czas i spadł na 45. pozycję. Jego największym osiągnięciem w indywidualnych zawodach Pucharu Świata jest trzynaste miejsce z 24 listopada 2017 roku. W sezonie 2018/2019 zdobył cztery punkty do klasyfikacji generalnej tego cyklu - za 27. lokatę. Kupczak uzyskał najlepszy wynik w karierze oraz w tym sezonie po biegach na 5 kilometrów. W Ramsau zawodnicy będą mieli do pokonania 10 kilometrów na trasie. Początek o godzinie 12:45.

Prowadzenie po 1/2 kombinacji oczywiście nie gwarantuje zdobycia punktów Pucharu Świata. 21 grudnia 2014 właśnie na skoczni w Ramsau najlepiej spisał się Jewgienij Klimow. Na trasie Rosjanin, obecnie skoczek narciarski, miał 47. czas i spadł na 47., ostatnie miejsce.