Szczepan Kupczak czwarty po skokach do konkursu Pucharu Świata w Otepaeae

Szczepan Kupczak zajął czwarte miejsce w serii skoków narciarskich do konkursu Pucharu Świata 2018/2019 w kombinacji norweskiej w Otepaeae.

Piotr Ziemka
Szczepan Kupczak Getty Images / Mike Hewitt / Na zdjęciu: Szczepan Kupczak
Z czternastym numerem startowym w konkursowej serii skoków narciarskich wystąpił Szczepan Kupczak. Uzyskał 95,5 metra na normalnym obiekcie, którego rozmiar wynosi 97 metrów, i z dorobkiem 124,1 punktu długo prowadził. Jako pierwszy wyprzedził go czterdziesty uczestnik rywalizacji - Manuel Faisst (również 95,5 metra, ale 126,9 punktu). Później przed Kupczakiem znaleźli się jeszcze Johannes Rydzek (94,5/125,4) oraz Jarl Magnus Riiber (98/134,3). Czwarte miejsce ex aequo z Polakiem zajął Franz-Josef Rehrl.

Riiber ruszy na trasę biegu o godzinie 13:45 polskiego czasu (14:45 w Estonii). Pół minuty później wystartuje Faisst. 36 sekund straty do lidera ma Rydzek, a 41 Rehrl oraz Kupczak.

Na 31. pozycji został sklasyfikowany Adam Cieślar. Do rundy prowizorycznej przed niedzielnym konkursem zgłoszono 51 zawodników, ale dwóch zdyskwalifikowano za nieprawidłowy kombinezon i w zawodach uczestniczyło 49 kombinatorów. 48. rezultat miał Paweł Słowiok.

Czy Szczepan Kupczak będzie w czołowej trzydziestce niedzielnego konkursu?