Franz-Josef Rehrl wygrał konkurs LGP w Oberhofie, Szczepan Kupczak 29.

Franz-Josef Rehrl wygrał konkurs Letniej Grand Prix w Oberhofie. Na 29. pozycji został sklasyfikowany najlepszy z Polaków - Szczepan Kupczak.

Piotr Ziemka
Szczepan Kupczak WP SportoweFakty / Sławomir Bromborszcz / Na zdjęciu: Szczepan Kupczak
Franz-Josef Rehrl prowadził już po serii skoków narciarskich. Austriak wylądował na 137. metrze skoczni w Oberhofie (HS140) i zdobył 135,1 punktu. Jako drugi na trasę 10-kilometrowego biegu na nartorolkach ruszył Akito Watabe (131,5 m / 131,4 pkt / 15 sekund straty do lidera). Szesnasty po skokach był Szczepan Kupczak, siedemnasty Piotr Kudzia, 22. Wojciech Marusarz, a 49. Adam Cieślar. Wystąpiło 55 zawodników.

Rehrl miał 33. czas biegu, ale to wystarczyło do zachowania prowadzenia w zawodach. Powiększył przewagę nad Japończykiem, który utrzymał drugą pozycję, do 27 sekund. Z siódmego miejsca po skokach na trzeci stopień podium awansował Włoch Samuel Costa. Czwarty minął metę najlepszy z reprezentantów gospodarzy - Vinzenz Geiger.

Kupczak, zakończył zmagania na 29. pozycji. W środę Polak stanął na trzecim stopniu podium konkursu Letniej Grand Prix w Klingenthal.

Marusarz był czterdziesty, Kudzia 42., a Cieślar 44.

Rehrl prowadzi w klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix. Dwukrotny zwycięzca zawodów Pucharu Świata 2018/2019 w Chaux-Neuve ma w dorobku 280 punktów. A. Watabe zdobył 260.