Szczepan Kupczak na podium konkursu Letniej Grand Prix 2019 w Klingenthal!

Szczepan Kupczak zajął w Klingenthal trzecie miejsce w konkursie Letniej Grand Prix w kombinacji norweskiej! Wygrał Franz-Josef Rehrl.

Piotr Ziemka
Szczepan Kupczak Getty Images / Mike Hewitt / Na zdjęciu: Szczepan Kupczak
Zawody w Klingenthal rozpoczęto od biegu ze startu wspólnego na nartorolkach. Najlepszy w tej części rywalizacji okazał się Niemiec Fabian Riessle. Reprezentant gospodarzy przebiegł 10 kilometrów w czasie 21:30.6. Jako drugi minął metę Austriak Philipp Orter (+3.8 straty do Riesslego). Trzeci finiszował Raffaele Buzzi (+6.1). Czternasty był Adam Cieślar (+14.1), 21. Szczepan Kupczak (+20.8), 50. Wojciech Marusarz (+2:34.8), a 51. Piotr Kudzia (+2:39.5). Wystąpiło 55 zawodników.

W serii skoków Szczepan Kupczak wylądował na 138. metrze obiektu w Klingenthal i objął prowadzenie. Z 21. miejsca awansował na trzeci stopień podium! Dalej poszybowało tylko dwóch kombinatorów. Ten sam wynik punktowy, co Kupczak, miał Ryota Yamamoto. Triumfował Franz-Josef Rehrl. Austriak jako jedyny ruszał z 26. belki. Wszyscy pozostali startowali z 27. Mimo obniżonego o jeden stopień rozbiegu, Rehrl skoczył najdalej. Zmierzono mu 140 metrów - osiągnął więc rozmiar Vogtland-Areny.

Drugie miejsce zajął zwycięzca inauguracyjnego konkursu Letniej Grand Prix 2019 - Akito Watabe (139 metrów). Prowadzący po biegu Riessle spadł na piętnastą pozycję. Marusarz zakończył zmagania na 43. miejscu. Tuż za nim znalazł się Kudzia. Cieślar został zdyskwalifikowany, tak jak między innymi Orter i Yoshito Watabe.

Rehrl w biegu był jedenasty, A. Watabe ósmy, a R. Yamamoto trzynasty.

Dotychczas najlepszym wynikiem Kupczaka w Letniej Grand Prix było dwunaste miejsce z 25 sierpnia 2018 roku. W Pucharze Świata jego największym osiągnięciem jest również dwunaste miejsce - z 27 stycznia 2019.

Podopieczni Tomasza Pochwały nie wzięli udziału w inauguracji sezonu LGP w Oberwiesenthal. Wystąpią w zaplanowanych na 31 sierpnia i 1 września następnych zawodach cyklu - w Oberhofie.