Co za mecz! Los rzuca Legii piach w oczy, ale ich nic nie może złamać

Niesamowita historia! Legia Warszawa w pierwszym meczu finałów Energa Basket Ligi straciła kolejnego zawodnika, ale na drugi wyszła i zrobiła coś wielkiego. Ograła na wyjeździe Śląsk Wrocław 88:85!

Krzysztof Kaczmarczyk
Łukasz Koszarek (w środku) PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: Łukasz Koszarek (w środku)
Remis w finale Energa Basket Ligi! Niesamowite emocje i wielka wygrana Legii we wrocławskiej hali Orbita. Goście, którzy zagrali bez Adama Kempa i Grzegorza Kulki znów zadziwili.

Śląsk zaczął mocno, bo prowadził nawet 21:7. Legia jednak po swojemu, bez paniki i nerwów, z dużym spokojem wróciła do gry. Impuls dali zmiennicy. Zza łuku trafiał Grzegorz Kamiński, a nie do zatrzymania był Muhammad-Ali Abdur-Rahkman.

Legia szybko wróciła, a gdy na przełomie drugiej i trzeciej kwarty trafiła pięć rzutów zza łuku z rzędu objęła prowadzenie 50:43!

Rekordowo goście mieli 12 "oczek" przewagi (68:56), ale wtedy do pracy zabrał się Travis Trice (31 punktów i osiem asyst). Na starcie czwartej kwarty zdobył 14 punktów pod rząd, a Śląsk zmniejszył straty do punktu.

W Legii z kolei ważne rzuty wziął na siebie Robert Johnson - ten również się nie mylił i goście nie dali się przejść. Finałowe sekundy to próba nerwów na linii rzutów wolnych. Po jednej próbie nie wykorzystali Kodi Justice i Raymond Cowels. Śląsk miał pięć sekund na doprowadzenie do dogrywki, ale szalony rzut Trice'a tym razem nie doszedł celu.

Abdur-Rahkman zaliczył linijkę 27 punktów (10/15 z gry), pięć asyst i cztery zbiórki - bez dwóch zdań był kluczowym zawodnikiem Legii. Johnson dołożył 18 "oczek" i na finiszu trafiał arcyważne rzuty.

Teraz rywalizacja przenosi się do Warszawy. Trzeci mecz serii toczonej do czterech zwycięstw zaplanowano na niedzielę, początek o godz. 20:40.

WKS Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 85:88 (21:10, 20:28, 17:30, 27:20)

Śląsk: Travis Trice 31, Kodi Justice 14, Kerem Kanter 11, Aleksander Dziewa 11, Ivan Ramljak 7, D'Mitrik Trice 5, Szymon Tomczak 3, Łukasz Kolenda 3, Michał Gabiński 0, Martins Meiers 0.