23. kolejka grupy B II ligi-podsumowanie

Nie brakowało ciekawych pojedynków w grupie B II ligi. Zwycięstwo w Zabrzu dało Sudetom Jelenia Góra praktycznie pewny awans do fazy play off. Szansę tą stracili definitywnie koszykarze AZS-u Kalisz, którzy w bardzo ważnym mecz,u ulegli na własnym parkiecie z AZS-owi Opole.

Spotkanie MKKS- u Zabrze z Sudetami Jelenia Góra elektryzowało zapewne kibiców nie tylko z Zabrza i Jeleniej Góry. Doskonała pierwsza część spotkania pozwoliła kibicom gospodarzy uwierzyć w końcowy sukces swojego zespołu. Sudety pokazały jednak, że nie przypadkowo są liderami tabeli. Goście pokazali charakter tym bardziej, że jeszcze na 1.5 minuty przed końcową syreną przegrywali różnicą ośmiu "oczek". Wygrał także wicelider ze Szczecina, który odprawił z kwitkiem zespół Leasingu Siechnice.

Cenne wyjazdowe zwycięstwo odniósł spadkowicz z I ligi - Spójnia Stargard Szczeciński. Szósty zespół tabeli, który wciąż ma szanse na awans do play offów, wygrał we Wrocławiu z rezerwami Śląska. Gospodarzom nie pomogło 21 punktów zawodnika pierwszej drużyny Śląska Bartosza Diduszki. Prawdziwe "męki" przeżywali zawodnicy Pogoni Prudnik. Będący ostatnio "na fali" prudniczanie, po bardzo słabym meczu zwyciężyli rywala z Leszna 65:56. O zwycięstwie gospodarzy zdecydowała z pewnością trzecia kwarta, którą Pogoń wygrała 16:7.

Dawny blask odzyskuje powoli AZS Opole. Tym razem akademicy, w arcyważnym dla siebie pojedynku, pokonali w Kaliszu tamtejszy AZS. Bardzo zacięte były derby Wielkopolski w Pleszewie, gdzie wyżej notowany Open Basket uporał się z AZS-em Poznań.