Dobry finisz zapewnił dobry start w ME. Liderki stanęły na wysokości zadania

Na Węgrzech rozpoczęły się mistrzostwa Europy koszykarek do lat 20. W swoim pierwszym meczu reprezentacja Polski ograła Bułgarię 90:75. Średnio zadowolony po meczu był trener naszych zawodniczek Krzysztof Szewczyk.

Krzysztof Kaczmarczyk
Magdalena Szymkiewicz WP SportoweFakty / Dawid Lis / Na zdjęciu: Magdalena Szymkiewicz
Pierwsze trzy kwarty to prawdziwy rollercoaster, ale w kluczowych momentach Polki zdołały w końcu zdominować rywalki i pomknęły po ważny triumf.

W końcówce trzeciej kwarty "trójkę" trafiła Natalia Kurach, Biało-Czerwone objęły prowadzenie 63:60 i nie oddała go już do końcowej syreny.

Seria 12:0 napędziła nasze zawodniczki, które rekordowo miały nawet 19 "oczek" przewagi. Pomimo zwycięstwa niezbyt zadowolony był trener naszej reprezentacji.

- Generalnie słabe spotkanie, nie zrealizowaliśmy kompletnie założeń, szczególnie defensywnych - przyznał po spotkaniu Krzysztof Szewczyk. - Miejmy nadzieję, że to był taki pierwszy mecz... Jeżeli tak będziemy grali, to będziemy mieć problem z każdym przeciwnikiem.

W piątek nie zawiodły liderki. Magdalena Szymkiewicz zaliczyła 28 punktów, sześć asyst i cztery zbiórki, Kamila Borkowska dodała 20 "oczek" i siedem zbiórek.

Kolejny mecz Polki rozegrają w sobotę, wtedy rywalkami będą Litwinki (mecz o godz. 13:30). - To kluczowy mecz. Jak wygramy, będziemy w dobrej pozycji - zakończył Szewczyk.

Polska - Bułgaria 90:75 (24:17, 18:26, 21:17, 27:15)

Punkty dla Polski: Magdalena Szymkiewicz 28, Kamila Borkowska 20, Weronika Piechowiak 18, Marta Masłowska 7, Natalia Kurach 7, Aleksandra Żukowska 4, Alicja Rogozińska 3, Joanna Kobylińska 3, Aleksandra Kuczyńska 0, Wiktoria Sobiech 0, Klaudia Wnorowska 0, Anna Przyszlak 0.