To był wielki powrót Polaków. "Nie spuściliśmy głów"

Mamy trzecie zwycięstwo na EuroBaskecie. Polska we wtorek po zaciętym boju pokonała Holandię 75:69 i jest już pewna gry w następnym etapie. - Nie poddaliśmy się, nie spuściliśmy głów - mówi po meczu Aleksander Balcerowski.

Patryk Pankowiak
Aleksander Balcerowski PAP/EPA / MARTIN DIVISEK / Na zdjęciu: Aleksander Balcerowski
To był prawdziwy thriller z happy-endem. Polska odrobiła stratę w czwartej kwarcie, wygrywając ją 27:14 i odniosła trzecie, niezwykle cenne zwycięstwo na mistrzostwach Europy.

Biało-Czerwoni odrobili we wtorek 13 punktów straty do Holandii. - To był naprawdę trudny mecz od samego początku. Byliśmy ciągle z tyłu, goniliśmy wynik. Ale co najważniejsze, nie poddaliśmy się - mówił na konferencji prasowej środkowy Aleksander Balcerowski.

Polska triumfowała ostatecznie 75:69. - Nie spuściliśmy rąk, głów. Walczyliśmy do końca i mamy zwycięstwo - dodawał Balcerowski, jeden z bohaterów. 21-latek w 26 minut zdobył 16 punktów, miał też siedem zbiórek i cztery asysty.

- Wiedzieliśmy, że to będzie trudny mecz. Holandia gra naprawdę twardą, agresywną koszykówkę. Wywierali na nas dużą presję w pierwszej połowie i nas spowalniali. W drugiej połowie to my weszliśmy z dużą energią w obronie, co bardzo nam pomogło. Dyktowaliśmy tempo gry w ataku. Przejęliśmy kontrolę, trafiliśmy kilka trudnych rzutów i zatrzymaliśmy ich w kluczowych momentach. Mamy awans - opisywał wtorkowy mecz selekcjoner Polaków, Igor Milicić.

Polska z bilansem 3-1 po czterech meczach jest już pewna wyjścia z grupy i występu w 1/8 turnieju. - Chcemy pokazać, że jesteśmy lepsi, że nasi zawodnicy są lepsi, niż się uważa w Europie - zaznacza Milicić.

Polskę czeka teraz mecz z niepokonaną Serbią. Odbędzie się on w czwartek o godz. 21:00. - Nie mieliśmy jeszcze czasu, żeby w ogóle myśleć o Serbii. Nikola Jokić? Jest MVP ligi NBA, wiemy o tym. Ale najbardziej uczysz się, rywalizując z najlepszymi, więc to może być dla mnie i dla nas bardzo ciekawe doświadczenie - komentował Aleksander Balcerowski.

Czy tak dobry wynik kadry Polski jest dla ciebie zaskoczeniem?