Wybrano pierwszą piątkę i MVP EuroBasketu!

Wszystko jasne. Wiemy już, kto zdobył złoty, srebrny oraz brązowy medal mistrzostw Europy. Wiadomo także, kto został wyróżniony indywidualnie.

Patryk Pankowiak
Willy Hernangomez Getty Images / Maja Hitij / Na zdjęciu: Willy Hernangomez
Hiszpania sięgnęła po pierwsze od 2015 roku, a czwarte w historii mistrzostwo Europy. Ich zawodnik otrzymał tytuł MVP, czyli nagrodę dla Najbardziej Wartościowego Zawodnika całego EuroBasketu.

Wybrany został nim Willy Hernangomez, 28-letni środkowy klubu NBA, New Orleans Pelicans.

Hernangomez w finałowym meczu rzucił 14 punktów i zebrał osiem piłek. Hiszpania pokonała Francję 88:76. Podkoszowy w całym turnieju notował średnio 17,2 punktu oraz 6,9 zbiórki.

Po ostatnim meczu wybrana została także pierwsza piątka EuroBasketu.

Znaleźli się w niej zawodnik Niemiec Dennis Schroder, Francuz Evan Fournier, Grek Giannis Antetokounmpo oraz Hiszpanie: Lorenzo Brown i MVP turnieju, Willy Hernangomez.

Trzecie miejsce na wrześniowym EuroBaskecie zajęli Niemcy, czwarta była reprezentacja Polski.

Czy Willy Hernangomez słusznie został MVP?