• Skoki

SKS przebudził się w drugiej kwarcie. Żak już się nie pozbierał

SKS zaczął niemrawo, ale dzięki świetnej drugiej kwarcie (32:14) z nawiązką odrobił stratę. Koszykarze ze Starogardu Gdańskiego w meczu rozpoczynającym 5. kolejkę Suzuki I ligi wygrali z Żakiem Koszalin 91:76.

Patryk Neumann
trener Rafał Knap WP SportoweFakty / Marcin Chyła / Na zdjęciu: trener Rafał Knap
W Starogardzie Gdańskim zmierzyli się sąsiedzi z ligowej tabeli (13. i 12. miejsce). SKS i Żak były w identycznej sytuacji. Zaczęły sezon od dwóch zwycięstw, ale dwa kolejne mecze ekipy te przegrały. W czwartkowy pojedynek lepiej weszli goście, którzy prowadzili 7:2. Jeszcze w pierwszej kwarcie roztrwonili oni przewagę, ale świetnie zamknęli tę część. W 1,5 minuty zdobyli dziewięć punktów z rzędu i prowadzili 22:15.

Kolejna odsłona to przebudzenie i dominacja SKS-u, który w 1,5 minuty odrobił całą stratę. Nie zadowolił się jednak tym i po 20 minutach prowadził 47:36. To był kluczowy moment. Żak jeszcze w trzeciej kwarcie zniwelował różnicę do sześciu punktów, ale później już nie istniał. SKS rekordowo prowadził różnicą 24 "oczek". W końcówce jednak zabardzo się rozluźnił, co wykorzystali przyjezdni i zmniejszyli trochę rozmiary porażki.

Gospodarze największą przewagę mieli w zbiórkach (52:37) i asystach (26:12). Najskuteczniejszy był Jakub Motylewski, który już w pierwszej połowie zdobył 14 punktów trafiając 6/7 prób z gry. W całym meczu center SKS-u zdobył 21 "oczek" (9/11). Miał też osiem zbiórek.

Piotr Lis dołożył 19 "oczek". Wojciech Czerlonko miał 10 zbiórek, osiem punktów i sześć asyst. Filip Małgorzaciak uzyskał 11 pkt., siedem asyst i pięć zbiórek. Popełnił również pięć strat. W Żaku swój najlepszy mecz rozegrał Arnold Sanders II. Amerykanin miał 19 pkt. (cztery "trójki"), siedem zbiórek i cztery przechwyty. Artur Łabinowicz dołożył 17 "oczek".

SKS Starogard Gdański - MKKS Żak Koszalin 91:76 (15:22, 32:14, 28:22, 16:18)

SKS: Motylewski 21, Lis 19, Janiak 11, Małgorzaciak 11, Ziółkowski 11, Czerlonko 8, Burczyk 5, Ćwikliński 3, Życzkowski 2.

Żak: Sanders II 19, Łabinowicz 17, Itrich 11, Pisarczyk 10, Dłoniak 9, Szewczyk 6, Karpik 4, Droździel 0, Marcinkowski 0, Osipik 0.