Polscy koszykarze na drugim miejscu w grupie. Sprawdź tabelę

Polscy koszykarze wrócili do gry po bardzo udanych mistrzostwach Europy, na których zajęli czwarte miejsce. Pokonali w Lublinie Szwajcarię 79:64.

Patryk Pankowiak
Michał Sokołowski PAP / Wojtek Jargiło / Na zdjęciu: Michał Sokołowski
To był trzeci mecz Polaków w w grupie E prekwalifikacji i drugie zwycięstwo. Wcześniej Biało-Czerwoni przegrali z Chorwacją 69:72 oraz pokonali Austrię 91:55.

Tym razem polscy koszykarze sprostali roli faworyta i pomimo problemów w pierwszej połowie, pewnie pokonali Szwajcarię 79:64.

Michał Sokołowski i Aleksander Balcerowski rzucili po 13 punktów, ten drugi miał też sześć zbiórek.

Sam wynik nie był tak istotny, ponieważ Polacy nie muszą się już martwić o awans do EuroBasket 2025. Jesteśmy współorganizatorem imprezy i mamy w niej zapewniony udział.

Warto mimo wszystko przyjrzeć się sytuacji w grupie E, Biało-Czerwoni po czwartkowym triumfie są na drugim miejscu, ustępując tylko Chorwacji. Drużyna z Bałkanów w czwartek pokonała Austrię 100:75.

Polaków wkrótce czeka następny sprawdzian. W niedzielę 13 listopada, drużyna Igora Milicicia zagra na wyjeździe z Chorwacją w Zagrzebiu.