To był najlepszy mecz Sochana w NBA

San Antonio Spurs zażarcie walczyli w środę o zwycięstwo. Byli bliscy pokonania Memphis Grizzlies w niesamowitych okolicznościach, a duży udział w końcowym zrywie Teksańczyków miał Jeremy Sochan.

Patryk Pankowiak
Jeremy Sochan Getty Images / Ronald Cortes / Na zdjęciu: Jeremy Sochan
Lider Spurs, Keldon Johnson nie trafił rzutu na wygraną w regulaminowym czasie, więc o wszystkim zadecydowała dogrywka. Tę kapitalnie rozpoczęli Memphis Grizzlies, wychodząc na prowadzenie 123:114. Wtedy w pościg ruszyli Teksańczycy.

Ja Morant pomylił się spod kosza 20 sekund przed końcem spotkania, Jakob Poeltl zebrał piłkę, a Tre Jones świetnie wypatrzył biegnącego do kontry Polaka. Jeremy Sochan wykonał skuteczny dwutakt, aby po chwili zanotować również przechwyt i efektowny wsad. To był świetny fragment 19-latka, po którym Spurs tracili do rywali zaledwie punkt (122:123).

Gospodarze zmuszeni byli faulować, ale wyszło im to na dobre, bo Morant trafił z linii rzutów wolnych tylko raz. Trener Gregg Popovich poprosił o przerwę, jego drużyna miała jeszcze pięć sekund na przeprowadzenie akcji. Tym, który oddał kluczowy rzut, okazał się Devin Vassell.

22-latek pomylił się jednak za trzy równo z końcową syreną, a Spurs, pomimo niesamowitej końcówki, ostatecznie musieli uznać wyższość Grizzlies (122:124). To ich piąta z rzędu, a siódma porażka w sezonie.

Sochan w środę spędził na parkiecie 30 minut i zdobył w tym czasie 13 punktów, miał też dwie zbiórki, dwa przechwyty, dwie straty i trzy faule. Trafił 6 na 7 oddanych rzutów z gry, w tym 1 na 2 z dystansu. To był jego najlepszy dotychczasowy występ w NBA.

Grizzlies do ósmego triumfu w sezonie poprowadził duet Ja Morant - Desmond Bane. Każdy z nich zdobył po 32 punkty. Steven Adams zebrał 19 piłek, a dziesięć z nich w ataku. Goście mieli 51-proc. skuteczności w rzutach z pola.

Wynik:

San Antonio Spurs - Memphis Grizzlies 122:124 po dogrywce (32:38, 27:28, 35:23, 18:23, 10:12)
(Poeltl 22, Vassell 22, Johnson 16, Sochan 13, Richardson 13 - Bane 32, Morant 32, Brooks 13)