Popisowy mecz strzelców SKS-u. Dziki ich nie zatrzymały

Mocny akcent na zakończenie 10. kolejki Suzuki I ligi. W meczu dwóch czołowych drużyn SKS Starogard Gdański wygrał z Dzikami Warszawa 91:71. Miejscowych koszykarzy do sukcesu poprowadził duet strzelców, który zdobył łącznie 50 punktów.

Patryk Neumann
Krzysztof Szablowski WP SportoweFakty / Karolina Bąkiewicz / Na zdjęciu: Krzysztof Szablowski
Kluczową postacią czwartkowego meczu był Filip Małgorzaciak, który do 30 punktów dołożył pięć asyst. Trafił 9/15 prób z gry (5/7 za trzy) oraz 7/10 rzutów wolnych. Mocno wspierał go Damian Janiak, który już w pierwszej kwarcie zdobył 11 ze swoich 20 "oczek". Miał też pięć asyst, cztery zbiórki i trafił 8/10 prób z gry.

Dla SKS-u 12 punktów, siedem zbiórek i pięć asyst uzyskał jeszcze Wojciech Czerlonko, a Piotr Lis zdobył 13 "oczek" (7/7 z rzutów wolnych). Po drugiej stronie 14 punktów i sześć zbiórek uzyskał Alan Czujkowski, a Mateusz Bartosz dołożył 13 "oczek" i dziewięć zbiórek, ale trafił tylko 4/14 prób z gry. Michał Aleksandrowicz zatrzymał się na 11 punktach z pierwszej połowy.

Tylko początek był wyrównany (8:8). Później dominował SKS, który grał ze znakomitą skutecznością. W pierwszej kwarcie trafił 11/13 prób z gry, a po 20 minutach miał 20/29 celnych rzutów. Wraz z upływem czasu skuteczność spadała, ale Dziki tego nie wykorzystały, bo trafiły tylko 38 proc. swoich rzutów. Niewiele było strat (8:11 na niekorzyść gości).

Przerwa nie zmieniła sytuacji. SKS zaczął trzecią kwartę od serii siedmiu punktów i w tej odsłonie powiększył przewagę do 23 "oczek". Czwartą kwartę od sześciu punktów zaczął Czujkowski, ale pościg "trójką" skasował Małgorzaciak. Dziki zbliżyły się jeszcze na 69:83, ale ostatecznie przegrały 71:91.

Dziki wygrywając na Kociewiu mogły zostać liderem Suzuki I ligi. Po szóste zwycięstwo z rzędu sięgnął jednak SKS, co oznacza, że obie drużyny podobnie, jak GKS Tychy legitymują się bilansem 8-2, a prowadzenie utrzymał HydroTruck Radom (9-1).

SKS Starogard Gdański - Dziki Warszawa 91:71 (28:19, 22:19, 23:12, 18:21)

SKS: Małgorzaciak 30, Janiak 20, Lis 13, Czerlonko 12, Motylewski 8, Ziółkowski 4, Burczyk 2, Życzkowski 2, Cebula 0, Ćwikliński 0, Reszka 0.

Dziki: Czujkowski 14, Bartosz 13, Motel 12, Aleksandrowicz 11, Komenda 10, Kuźkow 7, Groth 2, Janik 2, Michalski 0.