Byli zawodnicy pogrążyli Astorię. Beniaminek wygrał po raz drugi w sezonie

Rawlplug Sokół w końcu wygrał w Łańcucie! Beniaminek EBL przed własną publicznością odniósł cenny triumf, bo z bezpośrednim rywalem do utrzymania, Enea Abramczyk Astorią 84:72. Gości pogrążyli m.in. byli zawodnicy - Corey Sanders i Adam Kemp.

Dawid Siemieniecki
Eddy Polanco (z lewej) i Corey Sanders PAP / Darek Delmanowicz / Na zdjęciu: Eddy Polanco (z lewej) i Corey Sanders
Początek meczu pomiędzy Sokołem a Astorią nie wyglądał jak starcie dwóch ekip z dołu tabeli, które w teorii powinno być bardzo zacięte. Zaczęło się bowiem od bardzo mocnego uderzenia gospodarzy, którzy prowadzili już 15:1 po nieco ponad sześciu minutach! Bydgoszczanie długo nie byli w stanie odnaleźć jakiegokolwiek rytmu w ataku. Zmieniło się to po wprowadzeniu na parkiet Nicka Muszynskiego i Aleksandra Lewandowskiego.

Wśród gospodarzy świetną pierwszą kwartę rozegrał natomiast Raynere Thornton, który w tej części zanotował 10 punktów i 4 zbiórki, a jego ekipa prowadziła po dziesięciu minutach 20:11. W dalszych fragmentach Sokół utrzymywał dość bezpieczne prowadzenie, jednak goście małymi krokami, ale zbliżali się. Po rzutach wolnych Eddy'ego Polanco na tablicy było już tylko 27:24, a chwilę później ten sam gracz doprowadził do remisu.

W drużynie Sokoła, poza Thorntonem, najlepiej prezentowali się byli koszykarze Astorii - Corey Sanders i Adam Kemp. Rozgrywający brał na siebie sporo akcji indywidulanych, zaś Kemp wykorzystywał swoje przewagi w strefie podkoszowej i po dwudziestu minutach już miał na swoim koncie 8 punktów i 7 zbiórek, a jego zespół prowadził 37:34.

Po zmianie stron spotkanie się wyrównało. Swoje klepki znaleźli Delano Spencer i przede wszystkim Ben Simons, który rozruszał grę Astorii. Chwilę później przechwyt zwieńczony dwoma punktami zanotował z kolei Mike Smith i bydgoszczanie po raz pierwszy w tym meczu wyszli na prowadzenie (51:49). Nie potrwało to jednak długo, gdyż wśród gospodarzy z dobrej strony pokazał się wprowadzony na parkiet Quinterian Mcconico.

Na koniec trzeciej kwarty bydgoszczanie mieli jednak szansę na odzyskanie prowadzenia. Polanco pospieszył się z rzutem za trzy, co skrzętnie wykorzystali gospodarze i rękami Mateusza Szczypińskiego trafili z dystansu równo z końcową syreną. Ten sam gracz ponownie celnie przymierzył za trzy tuż po rozpoczęciu ostatniej ćwiartki i Sokół prowadził dzięki temu 64:56.

Pomimo iż gospodarze mieli pewne problemy w kolejnych fragmentach, to odnieśli niezwykle cenne i dość przekonujące zwycięstwo nad bydgoszczanami. Tych pogrążył przede wszystkim ich były zawodnik, czyli Corey Sanders, który do spółki ze Spencerem zdominował ostatnie fragmenty spotkania.

Finalnie skończyło się wynikiem 84:72 dla Sokoła, który po sześciu domowych porażkach z rzędu u siebie, w końcu mógł cieszyć się ze swoimi kibicami z domowej wygranej - pierwszej w historii występów Sokoła w Energa Basket Lidze w Łańcucie!

Rawlplug Sokół Łańcut - Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 84:72 (20:11, 17:23, 24:22, 23:16)

Sokół: Delano Spencer 20, Corey Sanders 19, Raynere Thornton 15, Adam Kemp 13 (13 zb.), Mateusz Szczypiński 9, Quinterian Mcconico 6, Marcin Nowakowski 2, Filip Struski 0, Przemysław Wrona 0.

Astoria: Aleksander Lewandowski 15, Eddy Polanco 15, Benjamin Simons 14, Mike Smith 10, Daniel Szymkiewicz 7, Nick Muszynski 6, Nathan Cayo 3, Michał Kołodziej 2, Igor Wadowski 0, Piotr Wińkowski 0.