Mocny finisz w hicie Suzuki I ligi. Adam Kaczmarzyk zdobył 35 punktów

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Marcin Chyła / Na zdjęciu: Przemysław Szurek
WP SportoweFakty / Marcin Chyła / Na zdjęciu: Przemysław Szurek

W meczu czołowych drużyn Suzuki I ligi GKS Tychy rozbił Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych 88:68. Drugie wyjazdowe zwycięstwo odniosła w Zgorzelcu Weegree AZS Politechnika Opolska, a znakomite spotkanie rozegrał Adam Kaczmarzyk.

GKS Tychy po przekonującym zwycięstwie z bilansem 13-3 umocnił się na drugim miejscu w tabeli Suzuki I ligi. Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych doznał piątej porażki w sezonie. Gospodarze prowadzili niemal przez cały mecz. Już w trzeciej kwarcie uzyskali 10 "oczek" przewagi, ale wtedy rywale jeszcze się odrodzili.

Kluczowa była ostatnia odsłona wygrana przez GKS aż 32:15. Goście trafili 4/25 prób z dystansu przy 5/16 rywali w tym elemencie. Górnik Trans.eu Zamek Książ miał więcej zbiórek (46:36), ale również strat (15:7). Dla GKS-u Patryk Stankowski uzyskał 15 punktów, dziewięć zbiórek i sześć asyst. Po drugiej stronie 18 "oczek" rzucił Adrian Kordalski.

Double-double skompletowali Arinze Chidom (14 punktów i 12 zbiórek) oraz Piotr Niedźwiedzki (po 13 "oczek" i zbiórek). Center ze względu na pięć przewinień grał tylko przez 17 minut, ale z nim na parkiecie zespół był o pięć punktów lepszy od przeciwnika. Dla porównania Chidom miał w tym wskaźniku -26.

Weegree AZS Politechnika Opolska od drugiej kwarty przejęła kontrolę nad meczem w Zgorzelcu. Goście mozolnie budowali przewagę. Prowadzili nawet 88:67. Ostatnie minuty należały do gospodarzy, ale pościg PGE Turowa okazał się spóźniony. Seria 18:2 pozwoliła tylko zmniejszyć rozmiary porażki (88:92). Co ciekawe obie drużyny trafiły po 27/55 prób z gry.

Przyjezdni trochę skuteczniej wykonywali rzuty wolne (25/30 przy 23/33 rywali). Trafili też 13 "trójek" przy 11 PGE Turowa. Znakomity Adam Kaczmarzyk zdobył 35 punktów. Koszykarz Weegree AZS Politechniki Opolski imponował skutecznością. Trafił 11/13 prób z gry (6/7 za trzy) i 7/7 rzutów wolnych. Double-double (15 punktów i 10 zbiórek) skompletował Hubert Pabian, a dla gospodarzy 19 "oczek" rzucił Szymon Pawlak.

Słabo spisująca się na wyjazdach Enea Basket Poznań (bilans 1-7) zaczęła mecz we Wrocławiu od prowadzenia 10:0. Kolejne minuty jednak zdecydowanie należały do rezerw Śląska, które zwyciężyły 74:58. Ekipa prowadzona przez trenera Przemysława Szurka doznała piątej porażki z rzędu. Double-double osiągnął koszykarz gości. Bartosz Ciechociński miał 15 punktów i 10 zbiórek.

Wyniki niedzielnych spotkań 16. kolejki Suzuki I ligi:

PGE Turów Zgorzelec - Weegree AZS Politechnika Opolska 88:92 (22:18, 20:29, 23:30, 23:15)

PGE Turów: Pawlak 19, Adamczyk 17, Jakóbczyk 12, Bochno 11, Wąsowicz 10, Estkowski 7, Pruefer 5, Samolak 5, Styczeń 2.

Weegree AZS Politechnika: Kaczmarzyk 35, Kobel 15, Pabian 15, Kroczak 7, Kowalczyk 6, Jodłowski 5, Ratajczak 4, Białachowski 2, Skiba 2, Kapuściński 1.

GKS Tychy - Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych 88:68 (13:11, 22:21, 21:21, 32:15)

GKS: Stankowski 15, Kędel 13, Koperski 13, Nowakowski 11, Wieloch 11, Kamiński 10, Krajewski 9, Mąkowski 6, Chodukiewicz 0, Ziaja 0.

Górnik Trans.eu Zamek Książ: Kordalski 18, Chidom 14, Niedźwiedzki 13, Walski 10, Stopierzyński 8, Sitnik 3, Kruszczyński 2, Durski 0, Majewski 0.

WKS Śląsk II Wrocław - Enea Basket Poznań 74:58 (15:18, 21:10, 21:15, 17:15)

Śląsk: Góreńczyk 13, Hlebowicki 10, Korman 10, Leńczuk 10, Wiśniewski 10, Siembiga 8, Adamczak 6, Czempiel 3, Bender 2, Piśla 2.

Enea Basket: Ciechociński 15, Andrzejewski 10, Nowicki 10, Dymała 9, Simon 5, Wielechowski 3, Fiszer 2, Maćkowiak 2, Urban 2, Fraś 0.