Sudety Jelenia Góra kolejnym beniaminkiem I ligi

Zespół Sudetów Jelenia Góra, po zwycięstwie 61:56 nad AZS-em Szczecin zapewnił sobie awans do pierwszej ligi koszykarzy. Finałową rozgrywkę zespół Ireneusza Taraszkiewicza zwyciężył w stosunku 2:1.

Mateusz Kołodziej

Mecz w Jeleniej Górze decydował o tym, kto w przyszłym sezonie z grupy B drugiej ligi awansuje na zaplecze ekstraklasy. Po pierwszej połowie do goście ze Szczecina byli bliżsi zwycięstwa. Po dwóch kwartach szczecinianie prowadzili bowiem już 37:20. Jednak podobnie jak we wczorajszym spotkaniu MKS-u Dąbrowa Górnicza z AZS-em Katowice, gospodarze koncertowo zagrali drugą połowę. Już po trzydziestu minutach przewaga AZS-u wynosiła tylko sześć punktów (38:44). Ostatnią odsłonę, niesieni dopingiem swoich kibiców znów pewnie wygrały Sudety, które ostatecznie zwyciężyły 61:56 i awansowały tym samym do pierwszej ligi.

W czwartek ostatnie finałowe spotkanie. W grupie A spotkają się drużyny ŁKS-u Łódź i Bonduelle Gniewkowo.

Sudety Jelenia Góra - AZS Radex Szczecin 61:56 (10:14, 10:23, 18:7, 23:12)