Emocje na trzech parkietach - podsumowanie II kolejki gr. B II ligi koszykarzy

Pięć zespołów po drugiej kolejce spotkań w II lidze grupy B koszykarzy ma na swoim koncie komplet wygranych. Trzy z nich musiały sporo sił pozostawić na parkiecie by cieszyć z końcowych rezultatów.

Dawid Bilski

Najdłużej walka o zwycięstwo toczyła się w Ostrowie Wielkopolskim. Tam dopiero po dogrywce miejscowa drużyna Stali uległa AZS-owi Radex Szczecin 94:101. W zespole gości pod koszami dominował Karol Pytyś, który zdobył 42 punkty i miał 15 zbiórek. W końcówce czwartej kwarty przydało się doświadczenie Andrzeja Karasia, którego rzut na 3 sekundy przed końcem meczu doprowadził do dogrywki.

Mecz kolejki rozegrany został w Kutnie, gdzie spotkały się zespoły pretendujące do awansu. Ten pojedynek emocjonował fanów koszykówki przez całe 40 minut. Ostatecznie miejscowy AZS WSGK pokonał Open Basket Pleszew 82:81. Duży wpływ na końcowy rezultat miała rywalizacja pod tablicami, gospodarze zebrali 28 piłek natomiast rywale zaledwie 14. Przyjezdnym nie pomógł dobry występ Jakuba Dryjańskiego, który rzucił 25 punktów.

W derbach ziemi opolskiej AZS PO Opole, który na wyjeździe pokonał zespół Pogoni Prudnik 58:53. O wygranej gości zadecydowała czwarta kwarta. Na niespełna 3 minuty przed końcem był remis 53:53. W ostatnich sekundach miejscowi koszykarze popełniali straty, a opolanie dobrze wykonywali rzuty wolne.

Problemów z odniesieniem drugich zwycięstw w rozgrywkach nie miały drużyny Księżaka Łowicz i AZS PO Poznań.

Wyniki II kolejki:
Stal Ostrów Wlkp. - AZS Radex Szczecin 94:101 (25:21, 28:26, 21:21, 17:23, 3:10)
AZS Politechnika Poznań - Doral Zetkama Nysa Kłodzko 91:64 (23:17, 30:16, 18:16, 20:15)
OSSM PZKosz Wrocław - Księżak Łowicz 69:93 (25:25, 17:15, 12:22, 15:31)
Pogoń Prudnik - AZS Politechnika Opolska 53:58 (21:17, 14:14, 9:11, 9:16)
Śląsk Wrocław - KKS Siechnice 96:53 (25:11, 27:12, 16:12, 28:18)
AZS WSGK Kutno - Open Basket Pleszew 82:81 (31:19, 18:21, 17:27, 16:14)
MKS Skierniewice - WKK Obiekty Wrocław 86:75 (17:21, 28:23, 22:11, 19:20)