Najpierw ograli mistrza, teraz wicemistrza. King i Mazurczak się nie zatrzymują

Andrzej Mazurczak znów dał popis. Po tym jak przed tygodniem poprowadził Kinga do wygranej we Wrocławiu, tym razem zrobił to samo w stolicy (92:77). Igor Milicić nie widzi go w kadrze, a on jest najlepszym Polakiem w EBL w ostatnich tygodniach.

Dawid Siemieniecki
Andrzej Mazurczak WP SportoweFakty / Jacek Wojciechowski / Na zdjęciu: Andrzej Mazurczak
W trakcie pierwszych dwudziestu minut meczu na Bemowie stroną dominująca byli goście. Prowadzeni przez Andrzeja Mazurczaka (rozgrywający w samej tylko pierwszej połowie zanotował 11 punktów, 7 zbiórek i 4 asysty) świetnie rozpoczęli to spotkanie i prowadzili 29:20. W drugiej kwarcie Legia goniła. Na półtorej minuty przed końcem pierwszej połowy było tylko 39:43, ale zawodnicy Arkadiusza Miłoszewskiego zadali jeszcze kilka ciosów.

Z dystansu trafiali Bryce Brown i Mazurczak, ma co gospodarze zdołali odpowiedzieć tylko dwoma punktami z półdystansu Travisa Lesliego. Tym samym na półmetku meczu na ośmiopunktowym prowadzeniu byli szczecinianie - 49:41. Tuż po zmianie stron dobrą sekwencją popisał się Mateusz Kostrzewski, a w ślad za nim poszedł nie kto inny jak Mazurczak!

Rozgrywający, który ostatnio został pominięty przez Igora Milicicia w kwestii powołania do kadry narodowej, znów grał jak z nut. 29-latek przed tygodniem szalał na parkiecie mistrza Polski, a z kolei tym razem dał popis w spotkaniu ze srebrnym medalistą sezonu 2021/22. Dzięki jego doskonałej kontroli tempa akcji i bardzo dobrych decyzjach rzutowych, King po trzydziestu minutach prowadził w Warszawie 73:56, a Mazurczak miał w tym momencie już 20 "oczek".

W trakcie ostatnich dziesięciu minut szczecinianie nie pozwolili Legii się zbliżyć. Lider Kinga nie był już tak aktywny, ale jego koledzy wzięli sprawy w swoje ręce. Świetnie w tej części prezentowali się Brown i Phil Fayne. Wśród gospodarzy szarpać grę starał się Billy Garrett, ale nie miało to większego znaczenia, bowiem szczecinianie mieli to spotkanie pod całkowitą kontrolą.

W całym meczu Legia trafiła tylko 38 procent swoich rzutów z gry, co przy 57 procentach rywali było jednoznaczne z porażką. Kibiców stołecznej ekipy może natomiast cieszyć całkiem nie najgorsze wejście do drużyny Arica Holmana. Amerykański podkoszowy był bardzo aktywny - zdobył 9 punktów, miał 6 zbiórek, 3 bloki, ale też 4 straty, co jednak można mu wybaczyć, jako że było to jego pierwsze starcie w barwach Legii.

Z kolei King odniósł już czwartą wygraną z rzędu i jej zbliżający się wielkimi krokami mecz w pucharze Polski ze Spójnią, zapowiada się na może i nawet najciekawszą rywalizację ćwierćfinałową. Obie drużyny są bowiem w ostatnich tygodniach w naprawdę świetnej dyspozycji.

Legia Warszawa - King Szczecin 77:92 (20:29, 21:20, 15:24, 21:19)

Legia: Billy Garrett 22, Kyle Vinales 16, Travis Leslie 11, Aric Holman 9, Łukasz Koszarek 8, Grzegorz Kamiński 4, Dariusz Wyka 4, Geoffrey Groselle 3, Janis Berzins 0.

King: Andrzej Mazurczak 20, Phil Fayne 16, Bryce Brown 15, Zac Cuthbertson 15, Mateusz Kostrzewski 12, Tony Meier 8, Filip Matczak 6, Kacper Borowski 0, Konrad Rosiński 0, Konrad Szymański 0.