Jokić pokazał klasę. Koszmarny dzień Suns

Denver Nuggets znów obronili własny parkiet (97:87) i po dwóch meczach u siebie prowadzą z Phoenix Suns 2-0. Drużyna z Arizony miała koszmarny dzień.

Patryk Pankowiak
Nikola Jokić Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Nikola Jokić.
Tylko sześć celnych rzutów za trzy w całym meczu na 31 oddanych prób, zaledwie pięć wykonywanych rzutów wolnych i kontuzjowany Chris Paul, który przez problemy z pachwiną musiał przedwcześnie opuścić parkiet. To zdecydowanie nie był dzień Phoenix Suns.

Denver Nuggets również nie zachwycili. Jamal Murray, tak świetny w pierwszym meczu serii, tym razem dziewięć razy próbował trafić do kosza zza linii 7 metrów i 24 centymetrów i ani razu mu się to nie udało. W 39 minut rzucił 10 punktów. Ale uaktywnił się Nikola Jokić.

Serb, dwukrotny MVP sezonów zasadniczych, pokazał w poniedziałek wielką klasę. Podkoszowy zapisał przy swoim nazwisku 39 oczek, 16 zbiórek i pięć asyst, a jego Nuggets pokonali Suns 98:87.

- Kiedy jest okazja do zdobycia punktów, staram się ją wykorzystywać. Kiedy w danym momencie lepiej jest podać, dzielę się piłką. Nie ma znaczenia czy jestem punktującym, czy asystującym. Zrobię wszystko, co trzeba, żeby moja drużyna wygrała - tłumaczył w rozmowie po meczu z reporterką TNT Jokić.

Gospodarze wygrali czwartą kwartę 27:14 i dzięki temu odnieśli bardzo cenny sukces, dający im prowadzenie w serii 2-0. Świetny był też Kentavious Caldwell-Pope, autor 14 punktów (4/4 za trzy).

Jeśli chodzi o Suns, Devin Booker robił, co mógł. Grał przez 45 minut, a w tym czasie zdobył 35 punktów. Nie otrzymał jednak odpowiedniego wsparcia. Kevin Durant wywalczył co prawda 24 oczka, ale trafił tylko 10 na 27 oddanych rzutów z pola, w tym 2 na 12 za trzy.

Rywalizacja przenosi się teraz do Phoenix. Trzeci mecz serii odbędzie się w nocy z piątku na sobotę o godz. 4:00 czasu polskiego.