Będzie siódmy mecz! Genialna czwarta kwarta Tatuma

Nie szło mu przez trzy kwarty, ale w najważniejszym momencie stanął na wysokości zadania. Jasyon Tatum w czwartek poprowadził Boston Celtics do zwycięstwa 95:86 nad Philadelphia 76ers i wyrównania serii.

Patryk Pankowiak
Jayson Tatum Getty Images / Tim Nwachukwu / Na zdjęciu: Jayson Tatum
Gwiazdor Bostończyków rozpoczął szósty mecz serii, trafiając zaledwie... 1 na 14 oddanych rzutów z pola. Ale kiedy Celtics najbardziej go potrzebowali, Jayson Tatum wzniósł się na wyżyny i sprostał zadaniu.

Skrzydłowy 16 ze swoich 19 punktów rzucił w czwartej, decydującej kwarcie. Cztery razy przymierzył z dystansu. Był świetnie dysponowany. Ta odsłona zakończyła się wynikiem 24:13, a cały mecz 95:86.

-  Mówię to z pokorą, jestem jednym z najlepszych koszykarzy na świecie - zaznaczał Tatum na antenie TNT.

76ers nie wykorzystali świetnej szansy, aby zamknąć rywalizację na własnym parkiecie. Jeszcze na niespełna pięć minut przed końcem prowadzili 83:81, ale Celtics zamknęli to spotkanie zrywem 14-3.

- Ciągle patrzyłem na tablicę wyników. Powtarzałem sobie: mam czas, mam czas. Cały czas wierzyłem, że się przełamię - dodawał w rozmowie z mediami Tatum, którego celny rzut zza łuku dał Celtics prowadzenie 84:83. Skrzydłowy chwilę później dołożył następne dystansowe trafienie i zrobiło się 87:83.

Olbrzymi wkład w czwartkowy sukces Bostończyków miał też Marcus Smart. Ten w 42 minuty rzucił 22 punkty, do których dodał siedem zbiórek i siedem asyst. Jaylen Brown dorzucił 17 oczek.

Sixers trafili tylko 8 na 34 oddane rzuty za trzy, czyli o blisko połowę mniej, niż Celtics (15). Joel Embiid i Tyrese Maxey wywalczyli po 26 punktów, ale to nie wystarczyło. Słabszy dzień miał tym razem James Harden, który trafił tylko 4 na 16 oddanych rzutów z pola (0/6 za trzy) i miał pięć na 11 strat zespołu.

Siódmy, decydujący mecz serii odbędzie się w nocy z niedzieli na poniedziałek o godz. 1:30 czasu polskiego. Stawką jest awans do finału Konferencji Wschodniej.