Niewiarygodny rzut. Nikt nie wierzył, że to może się stać [WIDEO]

Gdy wydawało się, że w meczu Włochów z Turkami nic nie może się już wydarzyć, Sadik Emir Kabaca wykonał rzut swojego życia. 22-latek trafił przez całe boisko i sprawił, że do rozstrzygnięcia spotkania potrzebna była dogrywka.

Krzysztof Kaczmarczyk
Emir Kabaca z rzutem roku Twitter / oficjalny profil FIBA / Emir Kabaca z rzutem roku
Było 12 sekund do końca towarzyskiego meczu Włochy - Turcja, rozgrywanego przy okazji Trento Basket Cup 2023. Gospodarze prowadzili 75:72 i nie mieli prawa nie wygrać w regulaminowym czasie gry.

Jeden z ich liderów Marco Spissu wyciągnął jednak pomocną dłoń do rywali. Najpierw spudłował rzut wolny, ale to nic.

Turcy zebrali, jednak po chwili stracili piłkę i w byli pogodzeni z przegraną, ale... Wspomniany Spissu zupełnie bezsensownie pięć sekund przed końcem połasił się na "trójkę".

Spudłował, piłka wpadła w ręce Sadika Emira Kabacy, a ten oddał rzut rozpaczy spod własnego kosza i... trafił! Na dogrywkę. Nikt po stronie gospodarzy - tak zawodnicy, jak i fani - nie mogli w to uwierzyć. Wszyscy solidarnie złapali się za głowy.

Rzut Kabacy finalnie tylko przedłużył nadzieje Turków na sukces. Włosi bowiem ostatecznie zdołali wygrać to spotkanie 90:89.

Obie ekipy są w trakcie przygotowań do kluczowych dla siebie imprez tego lata. Włosi zagrają na mistrzostwach świata, które rozpoczną się 25 sierpnia (gospodarzami są Japonia, Filipiny i Indonezja). W fazie grupowej zagrają z Angolą, Dominikaną i Filipinami.

Turcy z kolei 12 sierpnia rozpoczną rywalizację w prekwalifikacjach do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich. W Stambule zmierzą się z Ukrainą, Bułgarią i Islandią.

Mocny ruch na koniec. Legia wszystkich zaskoczyła!
Transfer strzelca w dużej ciszy. Zaskakujący powrót!