Ekipy ze Śląska rozdawały karty - podsumowanie 6. kolejki gr. C II ligi koszykarzy

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Gdyby przed sezonem ktoś obstawiał, że po sześciu kolejkach w pierwszej trójce zmagań będzie znajdował się Mickiewicz Katowice, naraziłby się na drwiny. Tymczasem po niespodziewanej wygranej z Unią Tarnów podopieczni Tomasza Oczadły i Sebastiana Breguły dobili do czołowych ekip zmagań.

W tym artykule dowiesz się o:

Dość długo rozkręcali się w Katowicach koszykarze Unii Tarnów. Tak naprawdę, to basket, który powinien ich charakteryzować zaczęli prezentować dopiero w czwartej kwarcie. Na dogonienie katowiczan było już jednak za późno. Tym samym największa niespodzianka kolejki stała się faktem.

W ogóle ekipy ze Śląska szóstą serię zmagań zaliczą do udanych. Wszak niespodziewanie łatwe zwycięstwo nad UMKS-em Kielce odniosła Alba Chorzów, a KK Komtek Bytom odesłał z kwitkiem do domu zawodników AZS- Politechnika Radomska. Wicelider z Częstochowy zgarnął komplet punktów po konfrontacji z OSSM-em PZKosz Stalowa Wola, a bardzo ważne zwycięstwo w Krakowie zanotowała Pogoń Ruda Śląska.

W Niepołomicach Staco wybiło z głowy koszykarzom Wisły Kraków plany odniesienia pierwszego zwycięstwa. Co prawda o losach pojedynku decydowała dogrywka, jednak team z Niepołomic w przeciągu pięciu dodatkowych minut gry zaaplikował gościom aż 17 "oczek" tracąc zaledwie cztery.

Co ciekawe, aż w sześciu z siedmiu pojedynków górą byli gospodarze. Jak widać, własna hala staje się sporym handicapem dla drugoligowców.

Wyniki 6. kolejki:

UKS Alba Chorzów - UMKS Kielce 81:67 (17:20, 16:18, 26:16, 22:13)

MKKS Staco Niepołomice - Wisła Kraków 80:67 (18:19, 15:19, 21:11, 9:14, 17:4)

Mickiewicz Katowice - Unia Tarnów 70:66 (18:13, 13:13, 23:18, 16:22)

Rosa-Sport Radom - MCKiS Termo-Rex Jaworzno 86:50 (24:12, 25:9, 14:4, 23:13)

KK Komtek Bytom - AZS Politechnika Radomska 89:84 (20:20, 24:15, 24:24, 21:25)

Cracovia Kraków - Pogoń Ruda Śląska 68:71 (18:9, 21:25, 17:19, 12:18)

AZS Politechnika Częstochowa - OSSM PZKosz Stalowa Wola 100:79 (29:22, 27:20, 26:16, 18:21)