Co za wynik w Orlen Basket Lidze. Gigantyczna przepaść

To miał być wyrównany mecz dwóch podrażnionych zespołów z bilansami 0-1. Wyszedł pogrom. Arged BM Stal w piątkowy wieczór rozniosła u siebie Grupa Sierleccy Czarnych 106:77.

Patryk Pankowiak
Damian Kulig wsadzający piłkę do kosza Materiały prasowe / Rafał Jakubowicz / materiały prasowe Arged BM Stali / Damian Kulig wsadzający piłkę do kosza
Jak się przełamywać, to w taki, efektowny sposób. Drużyna Andrzeja Urbana zaliczyła falstart w Warszawie, przegrywając w swoim pierwszym meczu sezonu 2023/2024 z Dzikami, ale teraz to była zupełnie inna, świeższa Arged BM Stal.

Ostrowianie w piątek na własnym parkiecie znokautowali Czarnych Słupsk, którzy również przegrali na inaugurację. To była różnica klas.

Gospodarze już do przerwy prowadzili 50:31, a w trzeciej kwarcie tylko dobili rywali, wygrywając tę odsłonę 33:21. Ostatecznie skończyło się na wyniku 106:77 - spotkanie dogrywali już zawodnicy rezerwowi.

Stal uzyskała 54-proc. w rzutach z pola, trafiając aż 17 na 41 oddanych rzutów za trzy. Dodatkowo w całym meczu popełniła zaledwie pięć strat!

Czarni rzucali zdecydowanie mniej skutecznie. Wymowna jest ich statystyka prób dystansowych - umieścili w koszu zaledwie 5 na 19 rzutów zza łuku. Michał Michalak, który przed rokiem reprezentował barwy klubu z Ostrowa Wielkopolskiego, rzucił 20 punktów i zebrał siedem piłek, ale to nie wystarczyło.

Jeśli chodzi o Stalówkę, double-double skompletował Damian Kulig. Polak w 25 minut zanotował 24 punkty i 11 zbiórek. Aigars Skele dodał 22 oczka oraz osiem asyst. Rodney Chatman zaaplikował rywalom 16 punktów i zaliczył cztery przechwyty. W drużynie Stali zadebiutował ponadto Litwin, mający wcześniej problemy zdrowotne Arunas Mikalauskas -spędził na parkiecie 12 minut.

Czarni po dwóch meczach legitymują się bilansem 0-2. Ich kibiców może martwić przede wszystkim styl, w jakim te dwie porażki zostały poniesione. Stal wróciła na właściwe tory.

Wynik:

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 106:77 (27:20, 23:11, 33:21, 23:25)

Stal: Damian Kulig 24, Aigars Skele 22, Rodney Chatman 16, Ojars Silins 15, David Brembly 9, Michał Chyliński 8, Wiktor Sewioł 6, Arunas Mikalauskas 6, Krzysztof Rozpędowski 0, Aleksander Załucki 0, Maksymilian Banasiak 0, Bartosz Rachwalski 0.

Czarni: Michał Michalak 20, Macio Teague 13, Berners Kohs 13, Paweł Leończyk 10, Szymon Wójcik 9, Michael Caffey 6, Benas Griciunas 4, Daniel Szymkiewicz 2, Bartosz Jankowski 0, Igor Stolarz 0.