Niemcy za mocni. Fatalny początek i czwarta kwarta Spójni

Słaby początek meczu i fatalna czwarta kwarta zaważyły w środę na porażce PGE Spójni Stargard w rozgrywkach FIBA Europe Cup. Podopieczni Sebastiana Machowskiego nie dotrzymali kroku niemieckiemu zespołowi Niners Chemnitz. Przegrali 66:82.

Patryk Pankowiak
Stephen Brown Twitter / oficjalny profil PGE Spójni Stargard / Stephen Brown
PGE Spójnia rozpoczęła zmagania w Pucharze Europy FIBA od zwycięstwa, pokonując na wyjeździe holenderski Heroes Den Bosch 92:89. Teraz tak dobrze już jednak nie było.

Drużyna Sebastiana Machowskia fatalnie rozpoczęła środowy mecz przeciw ko Niners Chemnitz, aktualnie czwartej sile niemieckiej Bundesligi. Goście już po pierwszej kwarcie prowadzili 22:9.

Spójnia wróciła do gry w trzeciej kwarcie, doprowadziła nawet do wyniku 54:55. Genialny był wtedy Devon Daniels, który zdobywał punkty seriami. Ale radość kibiców w Stargardzie trwała tylko chwilę.

Niemiecka drużyna szybko odzyskała kontrolę i nie pozostawiła rywalom z Polski żadnych złudzeń, prowadząc w połowie czwartej kwarty aż 75:59, a następnie 80:61. Goście triumfowali 82:66 i mają na swoim koncie dwa zwycięstwa, są liderami grupy H.

To nie był wieczór Spójnia, która trafiła w całym spotkaniu zaledwie 3 na 15 oddanych rzutów za trzy. Popełniła też 16 strat. Daniels rzucił 21 punktów i zebrał siedem piłek, ale to nie wystarczyło.

Ben Simons miał 14 oczek, a Aleksandar Langović wywalczył 11 punktów i zanotował sześć zbiórek. Dla rywali 18 punktów uzbierał Jonas Richter, a DeAndre Lansdowne otarł się o triple-double (12 punktów, 10 zbiórek, osiem asyst).