Spójnia bez Danielsa też może! Zadziwiająca niemoc Trefla

Lider PGE Spójni Stargard w drugiej kwarcie meczu doznał kontuzji, ale Trefl Sopot i tak nie zdołał tego wykorzystać. Stargardzianie wytrzymali pogoń rywala, wygrali 80:73. Trefl jest w tym momencie na minusie.

Krzysztof Kaczmarczyk
Stephen Brown PAP / Marcin Bielecki / Stephen Brown
Devon Daniels w pierwszych pięciu meczach tego sezonu notował średnio 21,2 punktu. W sobotę doznał w drugiej kwarcie urazu stawu skokowego. Spójnia bez swojego lidera dowiozła przewagę.

Gdy dołożymy do tego, że drugi z kluczowych postaci Stephen Brown miał 5/14 z gry to Trefl miał wszystko, żeby wygrać w Stargardzie.

Do domu sopocianie wrócą jednak z pustymi rękoma. Między innymi dlatego, że przez trzy kwarty goście wykorzystali zaledwie jeden z 16 rzutów zza łuku.

Spójnia przed przerwą wypracowała sobie 15 "oczek" przewagi, rekordowo prowadziła w trzeciej części 56:39.

Trefl rzucił się w pogoń w czwartej części. W końcu "otworzył się" Jarosław Zyskowski (10 punktów w czwartej kwarcie), a Trefl zmniejszył straty do 63:67. Wtedy jednak Spójnia zareagowała idealnie, bo serią siedmiu punktów z rzędu.

Stuprocentowa skuteczność, 11 zbiórek i cztery bloki - tak wyglądał powrót do gry Wesley'a Gordona, który wrócił do gry w meczu przeciwko swojej byłej drużynie. Spójnia miała też czterech graczy z dwucyfrową zdobyczą - to wypełniło brak Danielsa, który po przerwie nie pojawił się na boisku.

Gracze Trefla finalnie mieli 4/27 zza łuku i 37 procent rzutów z gry. Nie pomogło 20 zbiórek w ataku czy zaledwie dziewięć strat. Sopocianie są aktualnie na minusie, ich bilans to trzy wygrane i cztery przegrane.

PGE Spójnia Stargard - Trefl Sopot 80:73 (25:16, 24:19, 15:15, 15:23)

Spójnia: Stephen Brown 16, Ben Simmons 15, Aleksandar Langović 12, Karol Gruszecki 10, Sebastian Kowalczyk 7, Wesley Gordon 7 (11 zb), Adam Brenk 6, Devon Daniels 5, Dominik Grudziński 2.

Trefl: Jarosław Zyskowski 14, Aaron Best 12, Paul Scruggs 9, Andy van Vliet 7, Jakub Musiał 7, Szymon Tomczak 7, Mikołaj Witliński 7, Benedek Varadi 6, Auston Barnes 4.