Pierwsza kwarta ustawiła mecz. Spójnia lepsza od Sokoła

PGE Spójnia notuje na swoim koncie już piąte zwycięstwo w tym sezonie! Drużyna ze Stargardu w niedzielę pokonała Domelo Sokół Łańcut 86:73.

Patryk Pankowiak
Stephen Brown Materiały prasowe / PGE Spójnia Stargard / Stephen Brown
Świetna pierwsza kwarta, wygrana przez PGE Spójnię 25:12, ustawiła dalszy przebieg niedzielnego spotkania.

Gospodarze próbowali jeszcze odrabiać straty, zniwelowali je do siedmiu punktów na finiszu trzeciej kwarty (51:58), ale tego dnia na nic więcej nie było już ich stać. I to nawet pomimo faktu, że 26 oczek w zaledwie 27 minut rzucił dobrze dysponowany Tyler Cheese.

Drużyna Sebastiana Machowskiego kontrolowała wydarzenia na parkiecie i pewnie wygrała (86:73), notując już piąte zwycięstwo w swoim siódmym dotychczasowym występie.

Goście dominowali pod koszem - wygrali zbiórkę w stosunku aż 43 do 29. Uzyskali też solidne 52-proc. skuteczności w rzutach z pola. Spójnię do sukcesu poprowadził Stephen Brown, autor 23 punktów i sześciu asyst. Trafił 10 na 16 oddanych rzutów z pola.

Devon Daniels rzucił 18 punktów, do których dodał 11 zbiórek. Wymusił przy tym siedem fauli rywali. Wesley Gordon również zdobył 18 oczek, zebrał też siedem piłek.

W drużynie ze Stargardu w niedzielę zadebiutował Adam Łapeta, który ostatni sezon spędził na Tajwanie. Polski środkowy w niespełna 11 minut wywalczył dwa punkty i miał pięć zbiórek.

Domelo Sokół Łańcut z bilansem 1-6 jest aktualnie na 14. miejscu w tabeli.