Legia Warszawa znów zwycięska w Pucharze Europy. Już 5-0

Świetnie w tym sezonie Pucharu Europy FIBA spisuje się koszykarska Legia Warszawa. Polska drużyna pokonała w środę Patrioti Levice 74:63.

Patryk Pankowiak
Legia Warszawa - Patrioti Levice PAP / Leszek Szymański / Legia Warszawa - Patrioti Levice
Trwa kapitalna seria warszawian w Pucharze Europy FIBA. To już piąty mecz i piąte zwycięstwo. Legia jest na pierwszym miejscu w grupie J, może być spokojna o awans.

Polska drużyna w środę pokonała w Warszawie drużynę ze Słowacji, Patrioti Levice 74:63. Goście przez długi czas stawiali opór, ale Legia w czwartej kwarcie potwierdziła swoją wyższość, wygrywając tę odsłonę 22:12.

Christian Vital spędził na parkiecie 30 minut i zdobył 21 punktów oraz sześć asyst. Trafił tylko 6 na 16 rzutów z pola, ale też wszystkie pięć wolnych.

Zdecydowanie bardziej skuteczny był za to Aric Holman. Środkowy otarł się o double-double (19 punktów, dziewięć zbiórek, pięć asyst), wykorzystując 8 na 13 wykonanych prób z pola.

Było to drugie zwycięstwo Legii nad tym zespołem w tym sezonie. Warszawianie 25 października triumfowali na Słowacji 86:77. W środowym meczu nie wystąpił P.J. Pipes. Dla gości 14 punktów rzucił Aaron Wheeler.