Co za mecz w NBA! Trafił szalony rzut na dogrywkę

Działo się w sobotę w lidze NBA. Kapitalny był finisz meczu w San Francisco. Golden State Warriors byli już bliscy zwycięstwa, ale ostatecznie przegrali po dogrywce 123:130.

Patryk Pankowiak
Koszykarze podczas meczu NBA Getty Images / Thearon W. Henderson / Na zdjęciu: Koszykarze podczas meczu NBA.
Warriors w sobotę bardzo potrzebowali zwycięstwa, aby przerwać fatalne pasmo porażek. Stephen Curry wrócił do gry. I byli blisko przełamania. Skrzydłowy Andrew Wiggins trafił z dystansu na trzy sekundy przed końcem meczu, doprowadzając do wyniku 117:114.

Ale Oklahoma City Thunder się nie poddali. Chet Holmgren dostał piłkę od wybijającego z auta Josha Giddeya i oddał szalony rzut zza łuku. Ta wpadła do kosza na 0,1 sekundy przed końcem czwartej kwarty. Dogrywka.

Dodatkowe pięć minut należało już do Thunder, którzy zwyciężyli tę odsłonę 13:6, a cały mecz 130:120 i pogłębili kryzys Warriors. Drużyna z San Francisco doznała szóstej z rzędu, a ósmej porażki w tym sezonie.

Shai Gilgeous-Alexander rzucił 40 punktów, a Holmgren, bohater meczu, wywalczył 36 oczek oraz 10 zbiórek. Skrzydłowy gospodarzy, Wiggins zapisał przy swoim nazwisku 31 punktów. Wracający do gry Curry miał natomiast 25 oczek.

Ciekawie było też Nowym Orleanie. Tam Minnesota Timberwolves zwyciężyli 121:120, przechylając szalę na swoją korzyść na samym finiszu. Kluczowe punkty zdobył Karl-Anthony Towns, który w całym spotkaniu wywalczył 29 punktów i dziewięć zbiórek, trafiając 10 na 11 rzutów z gry i 7 na 8 wolnych.

Milwaukee Bucks pokonali Dallas Mavericks 132:125. Kapitalny był Giannis Antetokounmpo, autor 40 punktów, 15 zbiórek i siedmiu asyst. Mavericks na nic zdało się 39 oczek, które wywalczył Kyrie Irving. Słoweniec Luka Doncić otarł się o triple-double (35 punktów, dziewięć zbiórek, dziewięć asyst).

Wyniki:

Charlotte Hornets - New York Knicks 108:122 (19:30, 31:31, 30:28, 28:33)
(Ball 34, Miller 29, Bridges 19 - Brunson 32, DiVincenzo 25, Randle 21)

New Orleans Pelicans - Minnesota Timberwolves 120:121 (35:27, 29:32, 31:26, 25:36)
(Ingram 30, Valanciuans 26, Hawkins 15 - Towns 29, Edwards 23, Gobert 17)

San Antonio Spurs - Memphis Grizzlies 108:120 (35:26, 33:25, 26:36, 14:33)
(Johnson 22, Wembanyama 19, Collins 16, Sochan 16 - Jackson Jr. 27, Bane 26, Aldama 17, Williams 17)

Milwaukee Bucks - Dallas Mavericks 132:125 (33:34, 27;24, 29:40, 43:27)
(Antetokounmpo 40, Lillard 27, Connaughton 16 - Irving 39, Doncić 35, Hardaway Jr. 17)

Chicago Bulls - Miami Heat 102:97 (14:26, 26:24, 28:26, 34:21)
(DeRozan 23, Vucevic 15, White 14 - Butler 25, Adebayo 24, Robinson 17)

Golden State Warriors - Oklahoma City Thunder 123:130 po dogrywce (31:33, 30:18, 26:34, 30:32, 6:13)
(Wiggins 31, Curry 25, Thompson 16 - Gilgeous-Alexander 40, Holmgren 36, Williams 22)