Przerwana passa - relacja z meczu Staco Niepołomice - Unia Tarnów

Tarnowska Unia przerwała dziś serię trzech zwycięstw u siebie drużyny Staco Niepołomice. Głównym powodem tego była bardziej wyrównana ławka gości.

Stanisław Grabowski

W pierwszej kwarcie toczyła się wyrównana walka kosz za kosz. Efektem tego był wynik końcowy 18:18. Drugą kwartę lepiej rozegrali gospodarze i to oni mogli cieszyć się z prowadzenia do przerwy 37:34. Bardzo dobrze współpracowali ze sobą Dawid Kunc i Fabian Mróz.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia Unii. Goście najwidoczniej zostali bardzo dobrze zmotywowani w trakcie przerwy przez Ryszarda Żmudę, bo od razu rzucili się na gospodarzy. Za trzy punkty trafili kolejno Michał i Dawid Szewczyk oraz Rafał Sobiło. Dzięki temu Jaskółki wygrały tą część gry 22:15 wychodząc na kilku punktowe prowadzenie.

W ostatniej odsłonie obraz gry nie zmienił się. Fatalnie dysponowanych w rzutach za trzy punkty gospodarzy nie było stać na dogonienia rywala. Na nic zdały się punkty i zbiórki młodego Mroza, który rozegrał fantastyczne zawody (21pkt,10zb). Jedynie Wojciech Bychawski oraz Szymon Kunc dotrzymywali mu kroku. Super strzelec miejscowych, Tomasz Suski znów nie trafiał z dystansu. Tym razem miał 0/10 za 3 pkt. Goście spokojnie dowieźli do końca wygraną. Wśród ich graczy wyróżnił się Kamil Kamecki. Autor 24 punktów i 8 zbiórek.

Staco Niepołomice - Unia Tarnów 65:77 (18;18,19:16,15:22,13:21)

Staco: Sz.Kunc 12(6as, Suski 6, Stodolski 0, Bychawski 17(6zb), Mróz 21(10zb), Kasak 5,Cekiera 2, Mętel 1, Karbarz 0, D.Kunc 0.

Unia: Badeński 0, Zych 0, Majchrzak 3(1x3), Kamecki 24(8zb), Wilusz 8, Sobiło 13(3x3), M.Szewczyk 11(3x3,8as), Bryzek 9, D.Szewczyk 7, Markowski 2.