Triple-double i do szatni! "Setka" Legii, nerwy MKS-u

O tym meczu będzie głośno jeszcze długo. Tayler Persons zanim wyleciał z boiska, skompletował triple-double. MKS Dąbrowa Górnicza kończył mecz również bez trenera, a rozpędzona w czwartej kwarcie Legia Warszawa wygrała 103:86.

Krzysztof Kaczmarczyk
Aric Holman w walce z zawodnikami MKS-u Materiały prasowe / MKS Dąbrowa Górnicza / Aric Holman w walce z zawodnikami MKS-u
13 punktów, 15 asyst i 12 zbiórek - to linijka Taylera Personsa. Ostatnie triple-dobule w Orlen Basket Lidze miało miejsce w lutym 2022 roku. Czekać trzeba było zatem długo.

Będzie miało jednak słodko-gorzki smak dla samego zawodnika, bo trzy minut przed końcem meczu sędziowie wyrzucili go do szatni, a MKS przegrał z Legią.

Dąbrowianie jeszcze na początku czwartej kwarty prowadzili 69:67 i nagle ich gra zupełnie się posypała. I to po obu stronach parkietu.

Goście najpierw zaliczyli serię 11:0, a ostatecznie po fragmencie 23:3 odjechali na 18 oczek (90:72) i tymi minutami właśnie zapewnili sobie zwycięstwo na gorącym niczym ogień terenie.

MKS w tym sezonie - zwłaszcza w ofensywie - działał jak doskonale naoliwiona maszyna. I przeważnie udawało się mu przerzucić rywali. Nawet gdy ci byli w stanie zdobyć sto punktów. Tym razem jednak krótki przestój był bardzo kosztowny.

Problemem pozostaje jednak defensywa, bo podopieczni Borisa Balibrei stracili w trzecim kolejnym spotkaniu trzycyfrową liczbę punktów. Legia w dąbrowskiej hali centrum trafiła MKS-owi m.in. trzynaście trójek.

Po 17 oczek zaliczyli Shawn Pipes i Michał Kolenda, a double-double skompletował Aric Holman. Stołeczna ekipa wygrała szósty mecz w sezonie, a MKS przegrał po raz czwarty, w tym trzeci kolejny.

MKS Dąbrowa Górnicza - Legia Warszawa 86:103 (26:23, 21:28, 21:16, 18:36)

MKS: Nick Carvacho 22 (13 zb), Lovell Cabbil 15, Tayler Persons 13 (15 as, 12 zb), Jeriah Horne 10, Marc Garcia 9, Dominik Wilczek 7, Błażej Kulikowski 6, Dawid Słupiński 4, Marcin Piechowicz 0, Maciej Kucharek 0, Santiago Konaszuk 0.

Legia: Michał Kolenda 17, Shawn Pipes 17, Christian Vital 14, Raymond Cowels 14, Aric Holman 12 (13 zb), Dariusz Wyka 10, Marcel Ponitka 9, Grzegorz Kulka 6, Josip Sobin 4.