Anwil podtrzymał serię i odjeżdża stawce. Dobry mecz pary Young-Petrasek

To nie był wieki mecz w hali Mistrzów. Anwil Włocławek, dzięki dobrej czwartej kwarcie, pokonał Dziki Warszawa 78:66. W końcówce ważne punkty zdobywał Victor Sanders, a przez całe spotkanie prym w Anwilu wiedli Kalif Young i Luke Petrasek.

Dawid Siemieniecki
Kalif Young WP SportoweFakty / Rafał Sobierański / Na zdjęciu: Kalif Young
Anwil Włocławek nadal niepokonany. Podopieczni Przemysława Frasunkiewicza cały czas są zatem jedyną ekipą w całej Orlen Basket Lidze, która nie zaznała jeszcze goryczy porażki. Tym razem drużyna z Kujaw rozprawiła się z beniaminkiem z Warszawy, choć to wcale nie był dla faworyta łatwy mecz.

Po pierwszych dwudziestu minutach na tablicy wyników był bowiem remis. Zespół ze stolicy postawił przed przerwą naprawdę twarde warunki, a prym wiódł zwłaszcza Dominic Green. Z kolei gospodarze mieli dobrze dysponowaną niedzielnego popołudnia parę podkoszowych.

Luke Petrasek i Kalif Young byli najlepszymi graczami Anwilu w tym starciu. Jeszcze w trzeciej kwarcie goście trzymali się dzielnie, ale w ostatniej części nie mieli już za wiele do powiedzenia.

W pewnym momencie bardziej doświadczeni włocławianie wrzucili wyższy bieg i uciekli na przewagę, której gracze trenera Krzysztofa Szablowskiego nie byli już w stanie zniwelować.

W końcówce sprawy w swoje ręce wziął Victor Sanders. Nie da się ukryć, że lider Anwilu nie grał wielkiego meczu, ale w najważniejszym momencie pokazał klasę, prowadząc włocławian do wygranej, która umacnia ich na fotelu lidera polskiej ekstraklasy.

Anwil Włocławek - Dziki Warszawa 78:66 (16:14, 17:19, 22:19, 23:14)

Anwil: Luke Petrasek 15, Victor Sanders 14, Kalif Young 13 (13 zb.), Jakub Garbacz 9, Janari Joesaar 9, Kamil Łączyński 8, Mateusz Kostrzewski 4, Amir Bell 2, Tanner Groves 2, Igor Wadowski 2, Bartosz Łazarski 0.

Dziki: Dominic Green 15, Matthew Coleman 14, Mateusz Szlachetka 10, Nicholas Mcglynn 8, Mateusz Bartosz 6, Alan Czujkowski 6, Isaiah Crawley 4, Grzegorz Grochowski 3, Michał Aleksandrowicz 0, Paweł Kopycki 0, Piotr Pamuła 0.