Gracz Bulls trafił szalony rzut na dogrywkę! Jest przełamanie

Działo się w czwartek w lidze NBA. Chicago Bulls podnieśli się po pięciu porażkach z rzędu, pokonując Milwaukee Bucks 120:113. Alex Caruso w niesamowity sposób doprowadził do dogrywki.

Patryk Pankowiak
rzut Alexa Caruso YouTube / NBA / Na zdjęciu: rzut Alexa Caruso
Niewiele brakowało, a kibice w Chicago znów opuszczaliby halę w kiepskich nastrojach. Bulls wygrywali już 103:96 na finiszu czwartej kwarty, ale Bucks odpowiedzieli szybkim zrywem 10-0 i byli o krok od zwycięstwa.

Gospodarzy uratował jednak Alex Caruso, trafiając szalony rzut na dogrywkę równo z syreną. Bulls wygrali później dodatkową odsłonę 14:7, a cały mecz 120:113, podnosząc się po pięciu porażkach z rzędu.

Osłabiona ekipa z Chicago, bo bez Zacha LaVine'a i DeMara DeRozana, odniosła dopiero szóste zwycięstwo w tym sezonie. Środkowy Nikola Vucevic rzucił 29 punktów, miał też 10 zbiórek oraz sześć asyst.

- To tylko jedna wygrana. Ale w tym momencie znaczy dla nas naprawdę dużo. Ostatnio nie graliśmy dobrej koszykówki - komentował w rozmowie z mediami Vucevic. Bucks na nic zdał się dobry występ Giannisa Antetokounmpo, który zapisał przy swoim nazwisku 26 punktów, 14 zbiórek, pięć asyst i pięć bloków, ale też pięć strat.

Gwiazdor ekipy Indiana Pacers, Tyrese Haliburton robił, co mógł, bo zdobył aż 44 punkty, trafiając 15 na 28 oddanych rzutów z gry, ale jego drużyna nie dała rady odnieść zwycięstwa w Miami. Heat pokonali Pacers 142:132. Gospodarzy poprowadził Jimmy Butler, autor 36 oczek i 11 zbiórek.

Wyniki:

Cleveland Cavaliers - Portland Trail Blazers 95:103 (25:22, 21:18, 2934, 20:29)
(Mitchell 23, Mobley 20, Garland 15 - Sharpe 29, Grant 13, Reath 13)

New York Knicks - Detroit Pistons 118:112 (31:17, 23:37, 31:33, 33:25)
(Brunson 42, Randle 29, Barrett 15 - Cunningham 31, Hayes 23, Sasser 17)

Golden State Warriors - Los Angeles Clippers 120:114 (31:24, 30:26, 25:27, 34:37)
(Curry 26, Thompson 22, Kuminga 17 - Leoanrd 23, Zubac 18, Harden 18)

Miami Heat - Indiana Pacers 142:132 (33:38, 31:35, 33:27, 45:32)
(Butler 36, Jaquez Jr. 24, Richardson 19 - Haliburton 44, Toppin 25, Brown 15)

Brooklyn Nets - Charlotte Hornets 128:129 (37:31, 34:42, 35:29, 22:27)
(Thomas 26, Bridges 22, Claxton 20 - Rozier 37, Bridges 23, Hayward 22)

San Antonio Spurs - Atlanta Hawks 135:137 (35:26, 31:36, 39:39, 30:36)
(Sochan 33, Vassell 25, Johnson 22 - Young 45, Murray 24, Bogdanović 14)

Oklahoma City Thunder - Los Angeles Lakers 133:110 (30:37, 42:23, 36:28, 25:22)
(Gilgeous-Alexander 33, Williams 21, Holmgren 18 - Davis 31, James 21, Russell 16)

Minnesota Timberwolves - Utah Jazz 101:90 (20:23, 29:24, 35:19, 17:24)
(Towns 32, Alexander-Walker 20, Gobert 15 - Fontecchio 16, Sexton 16, Agbaji 13)

Chicago Bulls - Milwaukee Bucks 120:113 po dogrywce (26:24, 23:31, 31:25, 26:26, 14:7)
(Vucevic 29, White 23, Dosunmu 14 - Antetokounmpo 26, Lopez 20, Beasley 19)

To nie przystoi mistrzom Polski. "Mentalnie nieprzygotowani"