Szalony mecz! Wielki finisz pozwolił zakończyć serię porażek

Wielkie emocje i solidny zwrot akcji - PGE Spójnia Stargard pokonała Polski Cukier Start Lublin dzięki kapitalnym ostatnim czterem minutom meczu. Seria porażek poszła w niepamięć, a Devon Daniels znów był liderem.

Krzysztof Kaczmarczyk
Stephen Brown Twitter / oficjalny profil PGE Spójni Stargard / Stephen Brown
Gracze Spójni przystępowali do tego pojedynku po serii czterech kolejnych porażek. Rozpoczęli idealnie, ale potem zostali postawieni pod ścianą.

Finisz? Doskonały. To on sprawił, że Start wyjechał ze Stargardu z pustymi rękoma, chociaż był blisko, żeby uciszył trybuny OSiR-u.

Początek meczu to popis Devona Danielsa, a gospodarze prowadzili nawet 46:24. Start jednak wrócił w doskonałym stylu. Wydawało się, że Spójnia już tego nie wyciągnie.

Cztery minuty przed końcem goście prowadzili nawet 78:73. I wtedy podopieczni Artur Gronka totalnie stanęli. Spójnię pociągnął Stephen Brown, a gospodarze przy euforii fanów zaliczyli serię 13:0!
Ofensywną niemoc Startu przerwał pięć sekund przed końcową syreną faulowany przy rzucie zza łuku Jakub Karolak, ale wtedy było już po wszystkim. Spójnia wygrała i zrobiła duży krok w kierunku udziału w Pucharze Polski.

19 punktów zdobyła wspomniany na starcie Daniels. 16 punktów, sześć zbiórek i sześć asyst dołożył Brown. Pod koszami popis dał z kolei Wesley Gordon - miał 17 zbiórek (osiem w ataku) i pięć bloków.

Wśród pokonanych 20 oczek zaliczył Liam O'Reilly, a 18 oczek, siedem zbiórek i siedem asyst skompletował Jabril Durham.

PGE Spójnia Stargard - Polski Cukier Start Lublin 86:81 (30:18, 20:20, 11:26, 25:17)

Spójnia: Devon Daniels 19, Stephen Brown 16, Adam Łapeta 14, Aleksandar Langović 11, Karol Gruszecki 8, Ben Simons 7, Wesley Gordon 6 (17 zb), Adam Brenk 5, Sebastian Kowalczyk 0, Dominik Grudziński 0.

Start: Liam O'Reilly 20, Jabril Durham 18, Jakub Karolak 14, Barret Benson 11, Tomislav Gabrić 9, Filip Put 5, Trey Wade 2, Roman Szymański 2, Bartłomiej Pelczar 0, Michał Krasuski 0.