Ale historia! Jokić trafił niesamowity rzut na zwycięstwo!

Wielki pościg Denver Nuggets zwieńczony niesamowitym rzutem na zwycięstwo! Mistrzowie NBA po świetnym meczu pokonali Golden State Warriors 130:127.

Patryk Pankowiak
Kapitalny rzut Jokicia YouTube / NBA / Kapitalny rzut Jokicia
Co to było za spotkanie! Drużyna z San Francisco wygrała trzecią kwartę aż 44:24, a w czwartej prowadziła już 123:107 na niespełna sześć minut przed końcem. To jednak nie wystarczyło, aby odnieść zwycięstwo.

Mistrzowie NBA pokazali wielki charakter. Denver Nuggets zamknęli mecz zrywem 23-4 i wygrali 130:127, pokonując Golden State Warriors już po raz trzeci w tym sezonie.

Stephen Curry w ostatnim posiadaniu Warriors popełnił stratę. Jamal Murray złapał piłkę po jego niedokładnym podaniu, a trener Nuggets, Mike Malone, od razu poprosił o przerwę. Goście mieli jeszcze 3,6 sekundy.

Użytek zrobił z nich Nikola Jokić. Serb wziął na siebie odpowiedzialność i oddał szalony rzut prawie z połowy boiska. Trafił równo z końcową syreną, a w całym meczu zdobył 34 punkty, dziewięć zbiórek i 10 asyst.

Warriors mają czego żałować. Trafili 15 na 36 oddanych rzutów za trzy, popełnili tylko osiem strat, ale zawiedli na samym finiszu. Gospodarze nie zdołali domknąć spotkania, przez co doznali 18. porażkę w sezonie, a już dziewiątą u siebie w dziewiętnastym występie.

Curry miał 30 oczek i sześć kluczowych podań, trafiając 11 na 23 rzuty z gry. Pudłował jednak w końcówce. Klay Thompson dodał 24 oczka. Dla Nuggets kluczowe rzeczy robił ponadto Aaron Gordon, autor 30 punktów i dziewięciu zebranych piłek.