20 z rzędu i koniec. Celtics po raz pierwszy zranieni u siebie!

Znalazła się drużyna, która pokonała Boston Celtics na ich parkiecie po raz pierwszy w tym sezonie (102:100). To aktualni mistrzowie NBA.

Patryk Pankowiak
Jayson Tatum Getty Images / Winslow Townson / Na zdjęciu: Jayson Tatum
Kto mógł rzucić wyzwanie Boston Celtics w hali TD Garden, jak nie Denver Nuggets, obrońcy tytułu. Nikola Jokić i Jamal Murray wznieśli się na wyżyny swoich możliwości, a ich drużyna po spektakularnym meczu pokonała rywali z Massachusetts 102:100.

Jayson Tatum mógł doprowadzić do dogrywki, ale na samym finiszu nie trafił z półdystansu. To pierwsza porażka Celtics u siebie w tym sezonie. Bostończycy wcześniej na własnym terenie odnieśli aż 20 zwycięstw z rzędu.

Murray w 37 minut zdobył 35 punktów, osiem zbiórek i pięć asyst, trafiając 15 na 21 oddanych rzutów z gry, a Jokić otarł się o triple-double (34 punkty, 12 zbiórek, dziewięć asyst).

Co niesamowite, Celtics ponieśli porażkę pomimo faktu, że w całym meczu popełnili tylko dwie straty! Mieli jednak o wiele słabszą skuteczność w rzutach z pola (42,7-proc. do 51,9-proc. przeciwników). Tatum zdobył 22 oczka, choć wykorzystał tylko 1 na 8 prób za trzy. Gospodarzom na nic zdały się też 24 oczka Derricka White'a.

- To była prawdziwa wymiana ciosów. Latały naprawdę potężne bomby, jak w boksie, ale to my byliśmy w stanie zadać decydujące uderzenie - mówił w rozmowie z mediami Murray, którego ekipa odniosła 29. sukces w tym sezonie. Celtics po tej porażce mają bilans 32-10.

Ważny sukces Phoenix Suns. Drużyna z Arizony pokonała New Orleans Pelicans na ich parkiecie 123:109 i jest na dobrej drodze ku fazie play-off. Legitymuje się już bilansem 23-18.

Genialny występ w piątek zaliczył Devin Booker. Gwiazdor Suns w 37 minut rzucił 52 punkty, trafiając 18 na 30 rzutów z gry, w tym 6 na 11 za trzy i wszystkie 10 wolnych. Booker już 25 oczek miał po samej pierwszej kwarcie.

Zawiedli natomiast Los Angeles Lakers. Jeziorowcy znów są na minusie (21-22), bo przegrali u siebie z Brooklyn Nets (112:130). Cam Thomas zaaplikował zespołowi z Kalifornii 33 punkty.