Finaliści NBA lepsi od Spurs i Sochana. Zadecydowała czwarta kwarta

San Antonio Spurs w środę przez trzy kwarty rywalizowali z Miami Heat jak równy z równym. Zadecydowała jednak czwarta kwarta. Faworyci zwyciężyli 116:104.

Patryk Pankowiak
Jeremy Sochan (z lewej) i Tyler Herro Getty Images / Megan Briggs / Na zdjęciu: Jeremy Sochan (z lewej) i Tyler Herro
Teksańczycy mocno stawiali się rywalom. Jeszcze przed rozpoczęciem czwartej, decydującej odsłony, tracili do faworyzowanych Miami Heat tylko punkt (77:78). Ale później finaliści ubiegłego sezonu pokazali siłę.

Drużyna z Florydy wygrała czwartą kwartę 38:27, a cały mecz 116:104, notując 28. zwycięstwo w kampanii 2023/2024.

Gwiazdor Heat, Jimmy Butler skompletował swoje pierwsze triple-double od ponad dwóch lat, choć po meczu przyznał, że statystki nie mają dla niego znaczenia. - Zawsze skupiam się przede wszystkim na zwycięstwie - tłumaczył mediom.

Skrzydłowy zapisał przy swoim nazwisku 17 punktów, 10 zbiórek i 11 asyst. Tyler Herro dorzucił 24 oczka.

Spurs ponieśli piątą z rzędu, a 41. porażkę w tym sezonie. Tre Jones i Devin Vassell rzucili po 19 punktów, ale na niewiele się to zdało. Victor Wembanyama miał double-double (18 punktów, 13 zbiórek).

Jeremy Sochan tym razem spędził na parkiecie 29 minut. Polak w tym czasie oddał siedem rzutów z pola, trafił trzy. Zapisał przy swoim nazwisku sześć punktów, pięć zbiórek, trzy asysty, przechwyt, dwie straty i dwa faule.

Po siedmiu kolejnych spotkaniach na własnym parkiecie starciem z Heat drużyna z San Antonio rozpoczęła serię dziewięciu meczów wyjazdowych. Spurs powrócą do Teksasu dopiero 1 marca na mecz z Oklahoma City Thunder. To oznacza, że z przerwą na All Star Weekend Ostrogi nie zagrają we własnej hali przez ponad trzy tygodnie.