Schroder zadebiutował w Nets. Osiem punktów Sochana

Nie udało się San Antonio Spurs w sobotę pokonać Brooklyn Nets. Nowojorczycy pewnie triumfowali na własnym parkiecie 123:103.

Patryk Pankowiak
Jeremy Sochan Getty Images / Jacob Kupferman / Jeremy Sochan
To już siódma z rzędu, a 43. porażka Teksańczyków w tym sezonie.

San Antonio Spurs w sobotę nie dotrzymali kroku Brooklyn Nets. Gospodarze zwyciężyli 123:103, odnosząc 21. sukces w kampanii 2023/2024.

Nets ułożyli mecz pod swoje dyktando już w pierwszej połowie, wygrywając tę część 60:48. Świetny był Cam Thomas, autor 25 punktów. Nic Claxton dorzucił double-double (20 punktów, 11 zbiórek).

Udany debiut w nowym zespole zaliczył ponadto Dennis Schroder, który rozpoczynał ten sezon w Toronto Raptors. Niemiec w 27 minut zapisał przy swoim nazwisku 15 punktów i 12 asyst. - Jestem przede wszystkim wdzięczny, że wygraliśmy. To jest najważniejsze, ale cieszę się, że drużyna i fani ciepło mnie przyjęli - dodawał w rozmowie z mediami mistrz świata.

Goście z Teksasu uzyskali tylko 40-proc. skuteczności w rzutach z pola i popełnili 14 strat. Victor Wembanyama zdobył 21 punktów, ale na niewiele się to zdało.

Jeremy SochanJare tym razem dostał od trenera Gregga Popovicha 29 minut. Polak w tym czasie miał osiem oczek, trafiając 4 na 9 rzutów z gry (0/2 za trzy), pięć zbiórek, trzy asysty i przechwyt.