Polscy koszykarze za granicą

Bardzo dobrze rozgrywki play off rozpoczęli nasi koszykarze poza granicami kraju. Maciej Lampe był czołową postacią Chimki Moskwa, które awansowało do półfinału ligi rosyjskiej. Double-double w pierwszym meczu ćwierćfinałowym zanotował tymczasem Robert Tomaszek a jego BK Prostejov prowadzi 1:0 w meczu do 3 zwycięstw.

WŁOCHY

Adam Wójcik (Pierrel Capo D'Orlando) – 19 minut, 10 punktów i 3 zbiórki w przegranym spotkaniu z Montepaschi Siena. Jego drużyna zajmuje 6 miejsce.

Tomasz Kęsicki (Upim Bolonia) – nie znalazł się w kadrze meczowej.

HISZPANIA

Michał Ignerski (Cajasol Sevilla) – 25 minut, 8 punktów i 4 zbiórki w wygranym meczu z TAU Ceramica Vitoria. Zespół Polaka plasuje się na 11 pozycji w tabeli.

Michał Chyliński (Unicaja Malaga) – nie znalazł się w kadrze meczowej.

ROSJA

Maciej Lampe (Chimki Moskwa) – wtorek: 23 minuty, 13 punktów, 4 zbiórki, 2 bloki i asysta. Piątek: 21 minut, 14 punktów i 7 zbiórek. Jego Chimki dwukrotnie pokonało Lokomotiw Rostów i awansowało do półfinału ligi rosyjskiej.

Szymon Szewczyk (Lokomotiw Rostów) – wtorek: 26 minut, 10 punktów, 4 zbiórki, asysta i przechwyt. Piątek: 20 minut, 7 punktów i 3 zbiórki. Jego Lokomotiw Rostów odpadł z rywalizacji play off.

CZECHY

Robert Tomaszek (BK Prostejov) – 26 minut, 13 punktów i 12 zbiórek i 2 przechwyty w wygranym meczu z NH Ostrava. Jego drużyna prowadzi 1:0 w rywalizacji toczonej do 3 zwycięstw. Kolejne spotkanie w najbliższą środę.

SZWAJCARIA

Kamil Pietras (Lugano Tigers) – jego drużyna remisuje 1:1 z Birstal Starwings w półfinale ligi szwajcarskiej. Polak wciąż leczy kontuzję.

ŁOTWA

Michał Hlebowicki (Barons/LMT Ryga) – piątek: 20 minut, 6 punktów, 3 zbiórki, asysta, przechwyt i blok. Sobota: 13 minut, 2 punkty i 3 zbiórki. Barons przegrał zarówno piątkowy mecz półfinałowy jak i sobotnie spotkanie o 3 miejsce i ostatecznie zajął 4 lokatę w rozgrywkach Ligi Bałtyckiej.

NORWEGIA

Marcin Jakubowski (Fjellhamar Stallions) – jego drużyna odpadła w rozgrywkach play off. Nasz rodak wystąpił w 14 spotkaniach sezonu zasadniczego notując średnio 8,6 punktów i 7,7 zbiórek przy 27 minutach spędzanych na parkiecie.