Jeremy Sochan świetny w starciu z mistrzami NBA!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Ronald Cortes / Jeremy Sochan w akcji
Getty Images / Ronald Cortes / Jeremy Sochan w akcji

Oglądać w akcji takiego Jeremy'ego Sochana, to sama przyjemność. San Antonio Spurs przegrali z mistrzami NBA 106:117, ale Polak spisał się bardzo dobrze.

20-latek był najlepszym zawodnikiem San Antonio Spurs w piątkowym meczu. Jeremy Sochan spędził na parkiecie 28 minut, a w tym czasie zdobył 19 punktów, trafiając 8 na 16 prób z pola, w tym 1 na 3 za trzy i 2 na 3 wolne.

Polak walczył po obu stronach parkietu. Zaliczył też sześć zbiórek, w tym cztery ofensywne. Miał ponadto cztery asysty, przechwyt, choć też trzy straty i faul.

Teksańczycy, pomimo ambitnej walki, nie dotrzymali jednak kroku Denver Nuggets. Aktualni mistrzowie NBA triumfowali na ich parkiecie 117:106, odnosząc 47. zwycięstwo w tym sezonie i umacniając się na pozycji lidera Konferencji Zachodniej.

Goście z Kolorado wygrali pierwszą kwartę aż 37:18. Spurs udało się zniwelować straty do zaledwie czterech punktów pod koniec trzeciej odsłony (78:83), ale obrońcy tytułu tego dnia nie pozwolili rywalom na więcej.

Nikola Jokić zdobył 31 punktów, wykorzystując 13 na 19 prób z pola. Miał też siedem zbiórek i pięć asyst. Jamal Murray otarł się o triple-double (15 punktów, 10 zbiórek, osiem asyst). Dla Spurrs po 17 oczek rzucili ponadto Victor Wembanyama i Devin Vassell. Dla ekipy z San Antonio to 53. porażka w kampanii 2023/2024.

Wynik:

San Antonio Spurs - Denver Nuggets 106:117 (18:37, 31:21, 30:28, 27:31) (Sochan 19, Vassell 17, Wembanyama 17, Collins 13 - Jokić 31, Murray 15, Porter Jr. 13, Holiday 13, Braun 13)

Źródło artykułu: WP SportoweFakty