Wygrali z liderem, przegrali z Akademikami - relacja z meczu Tempcold AZS PW - ŁKS Łódź

Koszykarze Łódzkiego Klubu Sportowego przegrali w Warszawie z tamtejszą Politechniką w meczu 9. kolejki rozgrywek 1. ligi. Kluczem do zwycięstwa były rzuty za 3 punkty i gra pod tablicami.

Norbert Namejski

Łodzianie rozpoczęli mecz w Warszawie od prowadzenia 2:0 po punktach Bartłomieja Szczepaniaka, ale potem to gospodarze przejęli inicjatywę. Po trzech celnych rzutach za 3 punkty Michała Jankowskiego odskoczyli na 15:6. Zawodnicy ŁKS-u, choć nie bez trudu, to w drugiej kwarcie odrobili niewielką stratę i dwukrotnie wyszli na prowadzenie (29:28 i 31:30), ale ostatnie fragmenty pierwszej połowy znów należały do Akademików z Warszawy.

Decydujący atak nastąpił jednak tuż po zmianie stron. Z wyniku 41:38 dla gospodarzy, po chwili zrobiło się 56:40, a po kilku kolejnych stratach ŁKS-u i rzutach za 3 punkty AZS-u, gracze Politechniki mieli przewagę już 20 "oczek" (66:46). W ostatniej kwarcie jedyne, na co stać było łodzian, to zniwelowanie części strat, jednak zwycięstwo AZS-u nie było ani przez chwilę zagrożone.

Kluczem do zwycięstwa gospodarzy były w tym meczu rzuty za 3 punkty (11 "trójek w wykonaniu AZS-u) i zdecydowanie wygrana gra pod tablicami (42:26 w zbiórkach na korzyść warszawian). Jeśli do tego dodamy aż 12 nietrafionych przez ŁKS rzutów wolnych (skuteczność za 1 punkt na poziomie 45 proc.), to zwycięzca w tym pojedynku mógł być tylko jeden.

Tempcold AZS Politechnika Warszawska - ŁKS Sphinx Petrolinvest Łódź 82:71 (26:20, 15:17, 27:14, 14:20)

Tempcold AZS Politechnika: Jankowski 18, Popiołek 14, Sulima 12, Ponitka 9, Michalak 7, Nowakowski 6, Kret 6, Szymański 6, Świętoński 2, Pełka 2, Exner 0, Jaremkiewicz 0.

ŁKS Sphinx Petrolinvest: Krajewski 14, Szczepaniak 14, Kalinowski 10, Wall 8, Trepka 7, Kenig 6, Kromer 4, Grabowski 4, Bartoszewicz 4, Pisarczyk 0.

Sędziowali: Ottenburger, Nejman i Bieńkowski.