Wykorzystały osłabienie - relacja z meczu TS Ostrovia Ostrów - AZS UMCS Lublin

Koszykarki Ostrovii Ostrów Wielkopolski pokonały w meczu 8. kolejki na zapleczu ekstraklasy zespół AZS-u UMCS Lublin 78:67. Gospodynie miało nieco ułatwione zadanie w niedzielnym spotkaniu.

Dawid Bilski

Bez Darii Cybulak, Magdaleny Koperwas, i Justyny Jurkowskiej, które średnio razem zdobywają 45 punktów zawitał do Ostrowa Wielkopolskiego zespół AZS-u UMCS Lublin. Trener Cezary Nowak nie mógł skorzystać z usług tych zawodniczek z powodu ich problemów zdrowotnych. Swoje koleżanki próbowała zastąpić Katarzyna Trzeciak, ale w pojedynkę wygrać mecz zdarza się niezwykle rzadko.

Rozpoczęło się obiecująco dla przyjezdnych, które objęły prowadzenie 6:0. Ostrowski zespół już w 6. minucie odrobił straty i za sprawą celnej "trójki" Katarzyny Skrzypczak wyszedł na prowadzenie 12:11. Gospodynie w miarę upływu czasu powoli powiększały swój dystans. W czwartej kwarcie po trafieniach z dystansu Mileny Krzyżaniak przewaga gospodyń urosła do 15 "oczek" i stało się jasne, że 2 punkty za zwycięstwo zostaną w Ostrowie Wielkopolskim.

TS Ostrovia Ostrów Wlkp. - AZS UMCS Lublin 78:67 (21:19, 16:14, 22:16, 19:18)

Ostrovia: Magdalena Parysek 21, Milena Krzyżaniak 14 (3x3), Martyna Cebulska 12 (2x3), Katarzyna Skrzypczak 8 (2x3), Agnieszka Misiek 7, Agata Krygowska 6 (2x3), Małgorzata Czaska 6, Sandra Nowicka 3 (1x3), Marta Wiertelak 1, Marta Hołysz 0, Kamila Klimczak 0.

AZS: Katarzyna Trzeciak 29, Paulina Gozdur 15, Barbara Bukowska 9, Anita Góźdź 6, Agata Smoleń 6, Aleksandra Karczmarczyk 2, Anna Koperda 0.