7. kolejka LEGA Basket: Pierwsza porażka Polaków

Drużyna Filipa Dylewicza i Szymona Szewczyka, Air Avellino poniosła pierwszą porażkę w ligowych rozgrywkach. Kolejne zwycięstwo w LEGA Basket odniosła ekipa Łukasza Koszarka, Pepsi Caserta, a Montepaschi gładko uporało się z Lottomaticą Rzym.

Pierwszej porażki w tym sezonie doznała drużyna Air Avellino z Filipem Dylewiczem i Szymonem Szewczykiem w składzie. Dotychczasowy lider tabeli zmierzył się na wyjeździe z Virtusem Bolonia i przegrał dość wyraźnie, bo różnicą aż 18 punktów. Na taki bieg wydarzeń mogła wskazywać już pierwsza kwarta, którą lepiej zaczęli gospodarze i to oni od początku spotkania narzucili swój styl gry, wygrywając tę część meczu 25:16.

To co Virtus rozpoczął w pierwszej kwarcie dokończył po przerwie i przed ostatnią kwartą prowadził już różnicą 17 punktów. Ostatecznie pokonał na własnym parkiecie Air Avellino 72:55 i była to dopiero pierwsza porażka tego zespołu w całych rozgrywkach, pomimo której i tak znajduje się na drugim miejscu. Polacy, podobnie jak cały zespół nie zachwycili. Dylewicz rzucił sześć punktów, trafiając trzy z dziesięciu rzutów z gry, natomiast Szewczyk zakończył mecz z dorobkiem jednego punktu.

Kolejne zwycięstwo odniosła drużyna innego naszego rodaka w LEGA Basket, Pepsi Caserta. Gospodarze z Łukaszem Koszarkiem w składzie świetnie rozpoczęli, rzucając w pierwszej kwarcie 27 punktów, a tracąc tylko 19. W drugiej części gry jednak beniaminek z Cremony odrobił straty i przegrywał już tylko jednym punktem, czym zwietrzył swoją szansę na zwycięstwo w tym meczu.

Nic bardziej mylnego. Przerwa podziałała mobilizująco na Pepsi Caserta, który trzecią kwartę wygrała 32:17, czym wybiła rywalowi koszykówkę z głowy i zapewniła sobie wygraną. Dobry mecz rozegrał nasz reprezentacyjny rozgrywający. Grał przez 20 minut, rzucił 10 punktów (4/4 za 2, 0/2 za 3). Zebrał także pięć piłek z tablic. Najlepszym strzelcem zwycięskiego zespołu był Timothy Bowers, który rzucił 21 punktów.

W meczu dwóch najbardziej uznanych włoskich drużyn Montepaschi Siena zmierzyło się z Lottomaticą Rzym. Ekipa ze stolicy Włoch rozczarowuje od początku rozgrywek, więc o zwycięstwie na parkiecie niepokonanego do tej pory Montepaschi raczej nie mogło być mowy. I tak też przebiegało to spotkanie, w którym mistrzowie kraju z Półwyspu Apenińskiego wręcz zmiażdżyli rywala. Słabo zaczęli, ale im dalej tym lepiej.

W drugiej połowie Lottomatica zdołała rzucić zaledwie 20 punktów, a straciła aż 43, co wydatnie pokazuje jaka różnica klas dzieliła oba zespoły. W drużynie trenera Simone Pianigianiego ponownie świetnie zagrał cały zespół. Świadczy o tym zdobycz punktowa, w której najlepszy strzelec uzbierał 16 punktów, a pięciu koszykarzy przekroczyło barierę 10 punktów. W ekipie z Rzymu Andre Hutson i Ricky Minard zdobyli po 12 oczek.