Ruszył nowy sezon w Orlen Basket Lidze! Beniaminek postawił się faworytowi

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Cieszący się Aleksander Dziewa i Michał Kierlewicz

Wystartowała najlepsza koszykarska liga w Polsce! Sezon 2024/25 Orlen Basket Ligi oficjalnie rozpoczął się w Wałbrzychu, u beniaminka rozgrywek. I było ciekawie. King Szczecin pokonał Górnik Zamek Książ 82:72.

W teorii King, jako wicemistrz Polski, powinien poradzić sobie łatwo. W praktyce jest to dopiero początek rozgrywek i zdarzyć może się wszystko. Drużyny dopiero się zgrywają. Górnik Zamek Książ, beniaminek, pozytywnie zaskoczył.

Gospodarze przez długi czas mocno stawiali się uczestnikowi Ligi Mistrzów. Jeszcze w połowie trzeciej kwarty, prowadzeni przez Toddricka Gotchera, prowadzili 57:54.

King pokazął jednak dużą wytrzymałość. Najpierw odrobił straty i wyszedł na prowadzenie przed startem czwartej odsłony (68:63), a później pozwolił rywalom na rzucenie tylko dziewięciu punktów w 10 minut.

Goście triumfowali ostatecznie 82:72. Górnik w końcówce nie potrafił już odrobić dzielącego dystansu - przez ostatnie prawie sześć minut meczu zdobył tylko dwa punkty.

Drużyna Arkadiusza Miłoszewskiego zanotował 23 drużynowych asyst i trafiła 11 na 21 rzutów za trzy, co daje skuteczność na poziomie 52-procent. James Woodard rzucił 17 punktów, a Andrzej Mazurczak dodał 15 oczek i pięć asyst. Gospodarzom na nic zdało się 18 punktów Gotchera.