Pozostało liczyć na zwycięstwo Rivas - relacja z meczu KSSSE AZS PWSZ Gorzów - MKB Euroleasing Sopron

AZS PWSZ Gorzów podejmował we własnej hali drużynę z Węgier - MKB Euroleasing. Sopron w sezonie 2008/2009 w Eurolidze zajął czwartą pozycję, ale w aktualnym sezonie nie radzi sobie już tak dobrze i po serii przegranych meczów żegna się z kolejną fazą rozgrywek Euroligi. Gorzowianki nadal mają szansę na awans pod warunkiem dobrej postawy zespołu Rivas Ecopolis Madryt.

Tomasz Wiliński

Akademiczki rozpoczęły mecz w słabym stylu. Popełniały mnóstwo błędów, traciły piłkę. Były nieskuteczne. Co prawda po pierwszych pięciu minutach prowadziły w stosunku 10:8, ale pierwszą kwartę przegrały z wynikiem 19:21.

Węgierki grały bardzo twardą i bezkompromisową koszykówkę. Walczyły o każdy centymetr parkietu. Momentami przerażały agresywnością gry. Ich determinacja i wola walki pokazały jak ważnym jest to pojedynek dla obydwu zespołów. Mecz ostatniej szansy, mecz o przedłużenie szans na awans.

W drugiej kwarcie Węgierki mocno zaatakowały i stopniowo powiększały swoją przewagę. Gorzowianki dopiero po pięciu minutach drugiej odsłony zaczęły sobie radzić z niezwykle agresywnymi rywalkami. W siódmej i ósmej minucie zawodniczki AZS oddały aż cztery skuteczne pod rząd rzuty zza linii 6,25 metra obejmując prowadzenie z wynikiem 37:32. Ta seria powstrzymała Węgierki i zdecydowanie obniżyła ich morale.

Na przerwę po połowie spotkania zespoły schodziły przy wyniku 40:36.

Trzecia kwarta była niezwykle wyrównana, a rozpoczęła się od "trójki" rzuconej przez najlepszą zawodniczkę tego spotkania Liudmilę Sapovą. Gorzowianki konsekwentną i rozsądną grą utrzymywały dystans nad rywalkami i po fenomenalnym rzucie Edit Eordogh wygrywały po trzeciej odsłonie 59:57.

Czwarta kwarta rozpoczęła się najgorzej jak mogła dla akademiczek - od rzutu za trzy Edit Eordogh i utraty prowadzenia. Do szóstej minuty czwartej kwarty mecz był niezwykle wyrównany. Dwukrotnie na tablicy był wynik remisowy, ale gorzowianki w ostatnich czterech minutach gry kontrolowały już grę, a po doskonałych rzutach zza linii 6,25 metra w wykonaniu Sidney Spencer tylko powiększały przewagę. Ostetecznie KSSSE AZS PWSZ Gorzów wygrał spotkanie z wynikiem 79:72.

Najlepszą zawodniczką meczu była grająca na parkiecie 31,25 minuty Rosjanka Liudmila Sapova zdobywczyni 20 punktów.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów - MKB Euroleasing Sopron 79:72 (19:21, 21:15, 19:21, 20:15)

KSSSE: Liudmila Sapova 20, Sidney Spencer 15, Samantha Richards 12, Justyna Żurowska 9, Izabela Piekarska 8, Agnieszka Kaczmarczyk 7, Yuliya Dureika 4, Jela Vidacic 4, Katarzyna Dźwigalska 0

MKB Euroleasing: Katalin Honti 14, Dora Horti 13, Maja Miljkovic 12, Edit Ratkaino Eordogh 10, Jelena Milovanovic 8, Tijana Krivacevic 8, Amber Holt 7, Kinga Hadarics 0, Zsofia Varga 0