Zwycięstwo i świetny mecz Polaka w NBA

Getty Images / Ronald Cortes / Jeremy Sochan w akcji

Jeremy Sochan, jedyny Polak w NBA, na starcie nowego sezonu imponuje formą. Zaliczył następny świetny występ, a jego San Antonio Spurs pokonali Houston Rockets 109:106.

Jeremy Sochan w sobotę błyszczał po obu stronach parkietu. Polak grał najdłużej w zespole San Antonio Spurs, bo aż 37 minut. Trener Gregg Popovich darzy go coraz większym zaufaniem.

21-latek w tym czasie zapisał przy swoim nazwisku 17 punktów, 12 zbiórek, trzy asysty, dwa przechwyty, trzy straty i trzy faule, wykorzystując 8 na 14 oddanych prób z pola i 1 na 2 wolne. Skompletował swoje pierwsze double-double w nowym sezonie.

Sochan, razem z Victorem Wembanyamą, poprowadzili Teksańczyków do pierwszego zwycięstwa w kampanii 2024/2025. Francuz w 30 minut rzucił rywalom 29 oczek.

Gospodarze w sobotę zatrzymali Houston Rockets na zaledwie dziesięciu zdobytych punktach w drugiej kwarcie. Wygrali tę odsłonę 24:10 i przejęli kontrolę nad meczem.

Drużyna Ime Udoki w końcówce zbliżyła się do Spurs. Wtedy ważną akcję wykończył Sochan, który po asyście Chrisa Paula zdobył dwa punkty i wyprowadził swój zespół na prowadzenie 104:99.

Goście w ostatnim posiadanu mieeli jeszcze szansę na dogrywkę, ale ich lider, Jaylen Green, spudłował za trzy.