Sprawią niespodziankę? - przed meczem MUKS Poznań - Odra Brzeg

Do ciekawie zapowiadającego się spotkania dojdzie w sobotę w stolicy Wielkopolski. Nabierający wiatru w żagle MUKS Poznań podejmie będący w kryzysie zespół Odry Brzeg. W pierwszym meczu tych zespołów Odra wygrała 68:54.

Łukasz Czechowski

Od pierwszego w tym sezonie spotkania w obu drużynach nastąpiły nieznaczne, ale bardzo ważne zmiany kadrowe. Zespół z Brzegu opuściła - i zdecydowała się zasilić drugi poznański zespół INEA AZS - Chinyere Ukoh, która było jedną z istotniejszych zawodniczek w talii Jarosława Zyskowskiego. W jej miejsce sprowadzono Chinyere Ibekwe, która w swoim pierwszym meczu zaprezentowała się z dobrej strony. Nie uchroniła jednak drużyny przed porażką z Energą Toruń. Była to piąta z rzędu porażka Odry, ostatni raz koszykarki z Brzegu wygrały w połowie grudnia z INEA AZS Poznań.

Zmiany kadrowe w MUKS zamiana duetu Jennifer Rushing - Denis Wilhelmina Wilson na Maurita Reid - Latoya Williams na razie okazuje się strzałem w dziesiątkę. Reid w trzech meczach zdobywała średnio 15 punktów, 5 zbiórek i 5 przechwytów, Williams rozkręca się z meczu na mecz i w potyczce z silnym CCC zdobyła 13 punktów i 5 zbiórek. W spotkaniu z drużyną z Polkowic cały MUKS zagrał bardzo dobrze i był bliski sprawienie sensacji. Do przerwy podopieczne Iwony Jabłońskiej prowadziły 36:30, a przed ostatnią kwartą przegrywały tylko 2 punktami. Dopiero piorunująca końcówka w wykonaniu CCC pozwoliła temu zespołowi odnieść zwycięstwo.

MUKS pokazał więc, że jest na fali wznoszącej i żadna drużyna nie może przyjechać do Poznania pewna zwycięstwa. Zapowiada się więc ciekawe widowisko, bowiem Odra, jeśli chce wywalczyć miejsce w play off, nie może pozwolić sobie na kolejne straty punktów. Mecz odbędzie się w sobotę, w Hali B POSiR przy ul. Chwiałkowskiego. Początek o godz. 18:00. Bilety w cenie 5 i 10 zł do nabycia w kasach przed meczem.