19. kolejka FGE: KSSSE AZS PWSZ zwycięża CCC

W 19. kolejce KSSSE AZS PWSZ pokonało CCC Polkowice 69:57. FGE Lotos Gdynia łatwo ograł INEĘ AZS Poznań 87:63, Utex wygrał na wyjeździe z ŁKS 64:58, a Wisła bez problemów pokonała Super Pol Tęczę 86:65. Odra Brzeg wymęczyła zwycięstwo z MUKS 61:60.

Jacek Seklecki
To miał być szlagier kolejki FGE. Spotkanie wywoływało ogromne zainteresowanie wśród mediów i kibiców. Pojedynek AZS PWSZ z CCC Polkowice zapowiadał się niezwykle ciekawie, jednakże już od samego początku spotkania gorzowianki kontrolowały grę i zademonstrowały swoją siłę w obecnym sezonie. Gorzowski monolit po czterech minutach gry prowadził w stosunku 11:0! Więcej o meczu tutaj
KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. - CCC Polkowice 69:57 (23:12, 21:17, 8:17, 17:11)
KSSSE: Liudmila Sapova 16, Nkolika Anosike 12, Justyna Żurowska 12, Sidney Spencer 11, Yuliya Dureika 5, Agnieszka Kaczmarczyk 4, Katarzyna Dźwigalska 3, Samantha Richards 3, Izabela Piekarska 3. CCC: Nataliya Trafimava 10, Amisha Carter 10, Veronika Bortelova 9, Cheryl Ford 6, Anna Pietrzak 5, Justyna Jeziorna 5, Daria Mieloszyńska 5, Nadia Parker 4, Małgorzata Babicka 3. Końcowy wynik nie oddaje w pełni przebiegu spotkania. Ambitne poznanianki dotrzymywały kroku faworytkom do połowy trzeciej kwarty. Potem dały jednak o sobie znać wyższe umiejętności gdynianek, który od tego momentu regularnie powiększał przewagę. Ostatecznie Lotos pokonał rywalki 87:63. Najskuteczniejszą zawodniczką meczu była Ivana Matović, zdobywczyni 21 punktów. Więcej o meczu tutaj
http://storage.web3.sp...080458.gif border=0 align=center Lotos Gdynia - INEA AZS Poznań 87:63 (19:16, 21:20, 17:10, 30:17)
Lotos: Ivana Matović 21, Tanasha Wright 15, Magdalena Leciejewska 12, Erin Phillips 9, Olivia Tomiałowicz 7, Marta Jujka 6, Elżbieta Mukosiej 5, Louice Halvarsson 4, Claudia Sosnowska 4, Ewelina Gala 2, Magdalena Kaczmarska 2, Marta Urbaniak 0. INEA AZS: Adrianne Ross 17, Chinyere Ukoh 13, Elżbieta Mowlik 12, Agnieszka Skobel 11, Natalia Mrozińska 6, Weronika Idczak 2, Joanna Kędzia 2, Agata Rafałowicz 0, Anna Pamuła 0, Anita Szemraj 0. Powtórkę z rozrywki zafundowały swoim kibicom zawodniczki ŁKS-u Siemens AGD Łódź. Podopieczne Mirosława Trześniewskiego przegrały w 19. kolejce Ford Germaz Ekstraklasy z UTEX-em ROW Rybnik w identyczny sposób, jak przed tygodniem z ekipą pruszkowskiego beniaminka. Gospodynie zanotowały przestój na przełomie drugiej i trzeciej kwarty, a ROW odjechał wtedy na 14 oczek. Łodzianki goniły potem wynik i objęły nawet jednopunktowe prowadzenie, ale meczu wygrać się ponownie nie udało. Więcej o meczu tutaj
ŁKS Siemens AGD Łódź - Utex Row Rybnik 58:64 (12:22, 13:10, 19:18, 14:14)
ŁKS: Dominic Seals 25, Ugochukwu Oha 10, Alena Novikava 10, Agnieszka Makowska 8, Justyna Grabowska 4, Alicja Perlińska 1, Milea Owczarek 0, Tetyana Shchypakina 0. Utex: Katarzyna Krężel 13, Nikita Bell 13, Monika Sibora 9, Devanei Hampton 9, Whitney Boddie 9, Martyna Koc 8, Agnieszka Jaroszewicz 3, Karolina Stanek 0. Spotkanie Wisła Can-Pack z Super-Polem Tęczą Leszno było bardzo ciekawym widowiskiem, ale też zespół gości potrafił postawić wiślaczkom trudne warunki. Do przerwy gra toczyła się zresztą pod dyktando zespołu Super-Pol Tęczy. II połowa to już jednak popis wiślaczek, które ostatecznie wygrywają pewnie i wysoko. Najskuteczniejszą zawodniczkom Wisły Can-Pack była Ewelina Kobryn, która rzuciła 20 punktów. Więcej o meczu tutaj
Wisła Can Pack Kraków - Super Pol Tęcza Leszno 86:65 (13:22, 26:17, 27:9, 20:17)
TS Wisła: Ewelina Kobryn 20, Katarina Zohnova 12, Liron Cohen 11, Janell Burse 11, Marta Fernandez 9, Iziane Castro Marques 8, Agnieszka Majewska 6, Dorota Gburczyk 6, Paulina Pawlak 2, Maja Vucurovic 1, Agnieszka Kułaga 0. Super Pol Tęcza: Magdalena Gawrońska 20, Edyta Krysiewicz 13, Joanna Walich 11, Żaneta Durak 6, Aleksandra Drzewińska 5, Joanna Czarnecka 5, Marta Gajewska 5, Barbara Głocka 0, Barbara Kaszewska 0. Niesamowitych emocji dostarczyło spotkanie 19. kolejki Ford Germaz Ekstraklasy pomiędzy MUKS Poznań i Odrą Brzeg. Jednym punktem wygrały przyjezdne, ale na 3 sekundy przed końcem losy meczu mogła odmienić Paulina Antczak. Emocje były tak wielkie, że po pierwszym niecelnym rzucie zawodniczki Odry zebrały piłkę i chciały wyprowadzać szybki atak. Nerwy udzieliły się również sędziom stolikowym, którzy na krótką chwilę puścili czas. Po uspokojeniu sytuacji Antczak stanęła na linii rzutów wolnych, ale druga próba również nie była udana. Więcej o meczu tutaj
MUKS Poznań - Odra Brzeg 60:61 (12:12, 19:11, 11:15, 18:23)
MUKS: Maurita Reid 25, Esmery Vargas-Sanchez 13, Latoya Williams 7, Aleksandra Semmler 6, Paulina Antczak 6, Ramona Casimiro 3, Magdalena Idziorek 0, Barbara Skowronek 0, Monika Banasik 0. Odra: Brittany Denson 11, Jazmine Sepulveda 10, Xenia Stewart 10, Natalia Małaszewska 10, Ewelina Buszta 9, Chinyere Ibekwe 6, Marta Żyłczyńska 5, Justyna Daniel.