Dąbrowa po raz kolejny niegościnna - relacja z meczu MKS Dąbrowa Górnicza - Spójnia Stargard Szczeciński

Tylko w pierwszej kwarcie środowego spotkania drużyna gości miała przewagę na parkiecie hali Centrum. Dalszą część meczu kontrolowali gospodarze, i uzyskanej zaliczki nie oddali już do końca. Dąbrowianie wygrali po raz dziesiąty we własnej hali w tym sezonie.

Paweł Pudełko

Pierwszą kwartę, co staję się już tradycją dla ekipy lidera w meczach przed własną publicznością lepiej zagrali goście. Szczególnie za sprawa rewelacyjnie spisującego się Huberta Mazura. Dobrze prezentował się również Andrzej Molenda. Dąbrowianie słabo bronili i byli nieskuteczni, co miało wpływ na wynik pierwszej odsłony.

Druga kwarta to już dużo lepsza gra gospodarzy, wśród których w ataku brylował Łukasz Szczypka kończąc zespołowe akcje drużyny lidera, a w obronie Adam Lisewski popisywał się efektownymi blokami. W tej części meczu zaczęła dobrze funkcjonować obrona MKS-u rozregulowana w pierwszej kwarcie. Negatywny wpływ na drużynę gości miało przewinienie techniczne dla Molendy, po którym w ich poczynania wkradła się nerwowość.

W trzeciej odsłonie MKS powiększał swoją przewagę. Główne role w drużynie odgrywali Radosław Basiński oraz Marek Piechowicz. Dąbrowianie w tej kwarcie stracili jedynie osiem punktów. Chociaż nie jest to kwestią jedynie agresywnej defensywy ale także indywidualnych błędów i kiepskiej skuteczności zawodników ze Stargardu Szczecińskiego.

W czwartej kwarcie gra się wyrównała, i gospodarze pozwalali zawodnikom Spójni na zdecydowanie więcej, nie tracili jednak uzyskanej wcześniej przewagi i utrzymywali ją na bezpiecznym pułapie. Basiński i Wiktor Grudziński bardziej niż na grze skupiali się na dyskusjach i oboje zostali ukarani przewinieniami technicznymi. Pod koniec efektownym wejściem pod kosz popisał się Piechowicz. W ostatniej akcji, gdy wynik już był ustalony Lisewski popisał się wsadem ku uciesze dąbrowskiej publiczności która przyzwyczaiła się już do zwycięstw uzyskiwanych przez swoich ulubieńców w hali Centrum.

MKS Dąbrowa Górnicza - Spójnia Stargard Szczeciński 71:59 (15:20, 24:15, 17:8, 15:16 )

MKS: Łukasz Szczypka 17, Marek Piechowicz 13, Radosław Basiński 12, Adam Lisewski 10, Paweł Bogdanowicz 9, Paweł Zmarlak 7, Piotr Zieliński 3.

Spójnia: Hubert Mazur 18, Wiktor Grudziński 11, Andrzej Molenda 8 Jerzy Koszuta 7, Marin Stokłosa 7, Łukasz Bodych 6, Łukasz Grzegorzewski 2.