NBA: Kawalerzyści potwierdzili absolutną dominację, 17 minut Gortata

Czwartek był ostatnim dniem rozgrywek przed przerwą na Weekend Gwiazd. W starciu dwóch najlepszych ekip Wschodu niezwykle prestiżowe zwycięstwo odnieśli koszykarze Cleveland Cavaliers, którzy pokonali Orlando Magic z Marcinem Gortatem w składzie 115:106.

Jacek Konsek

Pojedynek przez trzy kwarty był niezwykle wyrównany. Najpierw to gospodarze przejęli inicjatywę i osiągnęli kilkunastopunktowe prowadzenie, aby w drugiej kwarcie całe je stracić. Wszystko rozstrzygnęło się w ostatniej odsłonie. Na tablicy wyników było jeszcze remisowo po 94, lecz świetną defensywę zaprezentował Shaquille O’Neal. Wielki Kaktus nie spuszczał z oka Dwighta Howarda, a LeBron James w przeciągu kilku minut zbudował niezwykle istotną przewagę.

Najpierw trafił za trzy a potem dołożył jeszcze cztery oczka rzutami z półdystansu i Cavs prowadzili już 105:96. James miał 32 punkty, 13 asyst i osiem zbiórek. - Wygraliśmy wszystkie cztery mecze sezonu zasadniczego z San Antonio Spurs w 2007 roku, a potem to oni pokonali nas w finale 4:0. Oczywiście chcemy wygrywać te spotkania. To co robisz w sezonie jest ważne, ale kiedy zaczynają się play offy, wszystko rozpoczyna się od stanu 0:0 - trzeźwo podkreślił James.

Podopieczni Mike'a Browna triumfowali po raz 13. z rzędu. To najdłuższa taka seria w tym sezonie oraz wyrównana najdłuższa passa w historii klubu. Tylko Los Angeles Lakers w sezonie 1990/91 mogli pochwalić się większą ilością triumfów z rzędu (16) przed przerwą na All Star Game.

Wśród pokonanych 19 punktów i 11 zbiórek zanotował Superman. Jego zmiennik Marcin Gortat w ciągu 17 minut miał dwa punkty, sześć zbiórek i blok. Orlando z bilansem 36-18 są na 2. miejscu w swojej konferencji, lecz do Cavs tracą już aż siedem spotkań.

Z kolei Kawalerzyści zakończyli pierwszą część sezonu z niesamowitym bilansem 43-11, w tym 24-3 we własnej hali. Co więcej, zespół z Ohio dwukrotnie pokonał już Orlando Magic i Los Angeles Lakers, czyli swoich potencjalnych rywali w walce o mistrzowski tytuł. LeBron James jest w nieprawdopodobnej formie, a jego świta także perfekcyjnie wykonuje swoje zadania. Na chwilę obecną Cavs wydają się poza zasięgiem wszystkich drużyn. Czy tak będzie aż do maja?

Denver Nuggets bardzo rzadko przegrywają w tym sezonie we własnej hali. Tym bardziej dziwi ich porażka z San Antonio Spurs, w szeregach których zabrakło Tony’ego Parkera. Goście prezentowali jednak dużo wyższą skuteczność (53,2 proc.) niż ekipa z Kolorado (39,2 proc.), dzięki czemu odnieśli cenne zwycięstwo.

Już do przerwy goście prowadzili różnicą dziewięciu oczek. W drugiej połowie po trafieniu najlepszego w szeregach gospodarzy Nene było co prawda 52:56, ale inicjatywa nadal leżała po stronie Ostróg. Jakiekolwiek nadzieje rozwiał początek ostatniej odsłony, kiedy to Spurs szybko odskoczyli aż na 95:74.

Zastępujący Parkera George Hill zgromadził 17 punktów, podobnie jak pierwszoroczniak DeJuan Blair. Pięciu innych graczy także zapisało na swoim koncie co najmniej 10 oczek. SAS z bilansem 30-21 są na 7. miejscu w Konferencji Zachodniej. Denver to lider Northwest Division, 35-17.

Cleveland Cavaliers - Orlando Magic 115:106 (37:23, 29:40, 21:20, 28:23)
(L. James 32 (13 as), J.J. Hickson 20, A. Varejao 16 - D. Howard 19 (11 zb), R. Lewis 19, V. Carter 14)

Denver Nuggets - San Antonio Spurs 92:111 (29:32, 16:22, 25:29, 22:28)
(Nene 20, C. Anthony 19, C. Billups 17 - G. Hill 17, D. Blair 17, T. Duncan 16)

Dwóch graczy, którzy zostali wybrani do pierwszych piątek All-Star Game nie wybiegnie na boisko w Dallas. Chodzi o koszykarzy Los Angeles Lakers i Philadelphia 76ers, Kobe’ego Bryanta i Allena Iversona. David Stern wybrał już zastępstwa http://www.sportowefak...aja-w-asg/ " target=_blank>->Czytaj więcej o tym<-

Niezwykle aktywni na rynku transferowym są Cleveland Cavaliers. Wiadomo, że interesują ich skrzydłowi. W ostatnich dniach do listy życzeń dodali rzucającego obrońcę http://www.sportowefak...-wzmocnia/ " target=_blank>->Czytaj więcej o tym<-

4. Portland 31 24 .564
5. Minnesota 13 40 .245