Polscy gracze na zagranicznych parkietach

Występy Polaków poza granicami naszego kraju, czyli świetny mecz Macieja Lampego w lidze rosyjskiej, awans Agnieszki Bibrzyckiej do półfinału Euroligi oraz 123-punktowe zwycięstwo drużyny Łukasza Koszarka!

HISZPANIA

Michał Ignerski (Bruesa GBC San Sebastian) - 29 minut, 11 punktów, 5 zbiórek i asysta. Zespół naszego rodaka przegrał na wyjeździe z Bizkaia Bilbao Basket 62:88 i z bilansem 8-15 zajmuje 15. miejsce.

WŁOCHY

Łukasz Koszarek (Pepsi Caserta) - 17 minut, 7 punktów, 2 asysty, zbiórka i przechwyt. Drużyna polskiego rozgrywającego rozgromiła u siebie Martos Napoli 181:58 i z bilansem 14-6 zajmuje 2. miejsce.

Szymon Szewczyk (Air Avellino) - 29 minut, 3 punkty, 8 zbiórek, 3 przechwyty, asysta i blok. Zespół naszego rodaka przegrał na wyjeździe z Benettonem Treviso 64:73 i z bilansem 11-9 jest 7.

Filip Dylewicz (Air Avellino) - 15 minut, 4 punkty, 3 zbiórki i asysta. Zespół naszego rodaka przegrał na wyjeździe z Benettonem Treviso 64:73 i z bilansem 11-9 jest 7.

ROSJA

Maciej Lampe (Uniks Kazań) - 26 minut, 24 punkty, 8 zbiórek i blok. Ekipa Polaka zwyciężyła na wyjeździe Enisej Krasnojarsk 82:73 i z bilansem 8-5 plasuje się na 3. lokacie.

Agnieszka Bibrzycka (UMMC Jekaterynburg) - wtorek: 29 minut, 3 punkty, 7 zbiórek, 5 asyst i 2 przechwyty. Drużyna reprezentantki Polski pokonała Good Angeles Koszyce 81:56. Piątek: 35 minut, 20 punktów, 3 przechwyty i 2 zbiórki. Jej zespół po raz drugi uporał się ze słowackim rywalem (65:60) i awansował do półfinału Euroligi.

CZECHY

Robert Skibniewski (BK Prostejov) - drużyna naszego rodaka nie grała w ten weekend. BK Prostejov z bilansem 27-5 zajmuje 3. miejsce.

Radosław Hyży (BK Prostejov) - drużyna naszego rodaka nie grała w ten weekend. BK Prostejov z bilansem 27-5 zajmuje 3. miejsce.

SŁOWACJA

Paweł Mróz (Spisska Nova Ves) - środa: 33 minuty, 8 punktów, 14 zbiórek, asysta i przechwyt. Zespół prowadzony przez Jerzego Chudeusza wygrał na wyjeździe z BK Svit 77:71. Sobota: 20 minut, 8 punktów, 3 asysty i zbiórka. "Polska" drużyna uporała się u siebie z Basketbol Pezinok 80:72 i z bilansem 18-14 zajmuje 5. miejsce.

Artur Mielczarek (Spisska Nova Ves) - środa: 28 minut, 6 punktów, 8 zbiórek, 3 asysty, 2 przechwyty i blok. Zespół prowadzony przez Jerzego Chudeusza wygrał na wyjeździe z BK Svit 77:71. Sobota: 24 minuty, 12 punktów, 4 asysty, 2 zbiórki i 2 przechwyty. "Polska" drużyna uporała się u siebie z Basketbol Pezinok 80:72 i z bilansem 18-14 zajmuje 5. miejsce.

NIEMCY

Tomasz Cielebąk (New Yorker Phantoms Brunszwik) - nasz rodak ma problemy zdrowotne i nie będzie występował przez kilka najbliższych tygodni. Zespół z Brunszwika z bilansem 14-11 zajmuje 8. pozycję.

NORWEGIA

Michał Sterenga (Asker Aliens) - 6 minut i 2 zbiórki. Drużyna Polaka pokonała Ammerud Basket 84:60 w pierwszym meczu półfinałowym play off.

ADRIATYCKA

Paweł Kikowski (Olimpija Lublana) - 11 minut, 6 punktów i zbiórka. Jego zespół przegrał na wyjeździe z KK Siroki Brijeg 67:73 i z bilansem 13-9 plasuje się na 4. lokacie.

SŁOWENIA

Tomasz Nowakowski (Luka Koper) - 36 minut, 9 punktów, 7 zbiórek, 2 przechwyty, asysta i blok. Zespół naszego rodaka poległ na wyjeździe z Parklji Bezigrad 70:78 i z bilansem 4-15 zajmuje 11. miejsce.